Od jutra, po zimowej przerwie, znów można wybrać się na spacer do Ogrodu Botanicznego

Od Poniedziałku Wielkanocnego znów będzie można zachwycać się urokami przyrody w lubelskim Ogrodzie Botanicznym. Od jutra, po zimowej przerwie, botanik będzie otwarty dla wszystkich.

W lubelskim Ogrodzie Botanicznym z dnia na dzień robi się coraz bardziej zielono. Wiosną wiele roślin zachwyca kolorami a często też wyjątkowymi i niepotkanymi kwiatami. Dla wielu osób, jak też całych rodzin, jest to ulubione miejsce spacerów.

Po zimowej przerwie Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w Poniedziałek Wielkanocny rozpocznie nowy sezon. Botanik będzie czynny w poniedziałek od godziny 10.00. Parking, wejście oraz kasa biletowa znajdują się od strony ulicy Willowej.

Do końca kwietnia Ogród Botaniczny będzie można odwiedzać w dni robocze od godziny 9:00 do 18:00 zaś w soboty, niedziele i święta od 10:00 do 18:00. Później sukcesywnie godziny te będą wydłużane. Od początku maja do połowy czerwca botanik będzie czynny do godziny 19:00 zaś od połowy czerwca do końca lipca do godziny 20:00.

Bilet wstępu kosztuje 6 złotych, przy czym za zwiedzanie Dworku Kościuszków trzeba dopłacić 2 złote. Bilety ulgowe są połowę tańsze. Bilet rodzinny dla dwóch osób dorosłych oraz trojga dzieci to koszt 15 zł za zwiedzanie ogrodu lub 20 złotych ogrodu wraz z dworkiem. Można też wykupić bilet ważny do końca sezonu, który uprawnia do nieograniczonej liczby wejść. Jest to koszt 100 złotych.

(fot. lublin112)
2017-04-16 20:32:14

Zobacz również

3 komentarze

  1. No i bardzo pięknie wiosna w ogrodzie lustrzanka w dłoń 😀

  2. Ciepło było ostatnie dni to wtedy nie wpuszczały. Teraz sniegi zapowiadajo to otwierajo. Co za kraj. Rzeki też nie włączo tylko suche koryto od 4 lat. Jeszcze płacić karzo. Gówniarzeria na karty ze niby absolwęt UMCS wchodzi darmo. Aby macha do tej kobity w budce.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska