Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Jechała zygzakiem bez włączonych świateł. 52-latka miała ponad 2,5 promila

52-latka z Puław miała w organizmie ponad 2,5 promila i w takim stanie kierowała oplem. Została zatrzymana dzięki reakcji świadka. Wkrótce puławianka stanie przed sądem.

W poniedziałek wieczorem puławscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na ul. Norwida w Puławach została zatrzymana nietrzeźwa kobieta kierująca oplem.

Na miejscu interweniował patrol, który zastał 52-latkę z Puław i świadka. Zgłaszający relacjonował mundurowym, że kobieta kierująca oplem, jechała zygzakiem i bez włączonych świateł mijania ulicą Partyzantów. Mając podejrzenia, że kobieta może być nietrzeźwa zabrał jej kluczki, aby uniemożliwić kierującej dalszą, niebezpieczną jazdę.

Jak się okazało, słusznie. Badanie wykazało, że kobieta miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Trafiła do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

52-latce grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na co najmniej trzy lata. Ponadto, będzie musiała zapłacić świadczenie w wysokości do 60 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Postpenitencjarnej.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

4 komentarze

  1. Dała w szyje

  2. no i dobrze kaczynski mowil ze daja w szyje

  3. A mówili, że Kaczyński kłamie mówiąc o kobietach dających w szyje.

  4. Na początek, za 2,5 promila, powinna posiedzieć 250 dni, a dopiero potem niech dostanie to, co jej tam niby grozi.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo