Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał za szybko, miał niemal promil alkoholu

Wczoraj po południu radzyńscy policjanci zatrzymali kierowcę w związku z przekroczeniem przez niego prędkości. Mężczyzna miał niemal promil alkoholu w organizmie.

Wczoraj kilka minut po godz. 17:00 w miejscowości Wohyń na ulicy Branickiej policjanci radzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowy marki Volkswagen, który przekroczył prędkość.

Mężczyzna w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 80 km/h. Podczas prowadzonej kontroli drogowej mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po badaniu alkomatem okazało się, że 55-latek, mieszkaniec gm. Wohyń był nietrzeźwy. Badanie wykazało niemal promil alkoholu w jego organizmie.

Za popełnione przestępstwo funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz kierowca stanie przed sądem. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

7 komentarzy

  1. Ani nie jechał za szybko, anie nie miał za dużo alkoholu w organizmie.
    Ktoś tylko ustanowił tylko takie głupio-bzdurno-nieżyciowe przepisy, które zabraniają przekraczania pewnej prędkości, czy pewnego poziomu alkoholu we krwi.
    Ot i ze zwykłego kierowcy robi się przestępcę i wykroczeniowca.

  2. Dopóki nie będzie obligatoryjnej odsiadki nic się nie zmieni. Podaję prosty przepis: zaczynamy od 0,5 promila – ile promili tyle latek + 10 000 PLN za każdy np: 1,2 promila = 1 rok i 3 miechy oraz 12 000 PLN. Proste.

  3. Śmiech na sali. I co mu zrobią. Dostanie zakaz prowadzenia pojazdów, a i tak będzie jeździł.

  4. Ależ ten Pis rozpija suwerena jak dziedzic pańszyźnianego chłopa nakupili Se aut za różne plusy i maj za co chlać

Z kraju

Polityka i społeczeństwo