Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Janowscy strażacy będą mieli nową strażnicę

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim poinformowała, że do 2025 roku zostanie wybudowana nowa strażnica. Obiekt zlokalizowany będzie na działce przy drodze krajowej nr 19 w Borownicy.

Za kilka lat strażacy z Janowa Lubelskiego będą mogli przenieść się do nowej siedziby, która powstanie na działce o powierzchni ponad jednego hektara położonej przy drodze krajowej nr 19. Obiekt będzie zlokalizowany na terenie Janowskiej Strefy Inwestycyjnej „Borownica” w miejscowości Borownica w bliskim sąsiedztwie Janowa Lubelskiego.

W nowy budynku ma znaleźć się między innymi hala garażowa z 10 stanowiskami, stacja obsługi ODO i ubrań gazoszczelnych, magazyny, szatnie, sala szkoleniowa, pomieszczenia Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej i Komendy Powiatowej PSP. W sumie powierzchnie użytkową oszacowano na około 1914 metrów kwadratowych. Do tego boisko wielofunkcyjne, plac do ćwiczeń i stacja paliw.

Zamówienie na budowę strażnicy zakłada trzy etapy. Pierwszy to wykonanie koncepcji projektowej i kompleksowej dokumentacji wraz z decyzją o pozwoleniu na budowę, drugi to wsparcie przy przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowania na budowę, a trzeci to pełnienie nadzoru autorskiego.

Komenda Powiatowa planuje realizację inwestycji w latach 2022 – 2025.

(fot. PSP Janów Lubelski)

7 komentarzy

  1. Myśliciel czy tam Myśliwy...

    Już za klika lat ? A nie tak dawno się chwalili że już niebawem…. Polska w ruinie.

  2. Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

    Jak kościołów i pomników mają dostatek, czas na strażnicę…

  3. A w Biłgoraju uznali, że zamiast nowej strażnicy, wybudują se łuk tryumfalny…

  4. Kiosk (dworzec) w rynku budują już dwa lata i końca nie widać. Tu obstawiam czas budowy 5 lat.