Jakie domy w Lublinie cieszą się największym zainteresowaniem wśród kupujących?

Rynek nieruchomości przechodzi w ostatnim czasie wyjątkowo burzliwy okres. Co ciekawe – zmiany są najbardziej widoczne w obrębie nieco mniejszych miejscowości, takich jak Lublin. Jak prezentuje się rynek domów w Lublinie i które z nich cieszą się największym zainteresowaniem?

Mały metraż coraz mniej się opłaca

Pierwszą tendencją na rynku nieruchomości, jaką możemy dostrzec spoglądając na statystyki, jest stopniowy wzrost powierzchni budowanych domów. W dużej mierze jest to spowodowane rosnącymi wymogami technicznymi, dotyczącymi tego typu nieruchomości.

Zapewnienie budynkowi odpowiedniej, przyjaznej środowisku instalacji elektrycznej okazuje się na tyle kosztowne, że przedsięwzięcie znacząco podnosi cenę domów jeszcze do niedawna uważanych za tańszą alternatywę dla dużych posiadłości. W związku z tym – choć ceny nieruchomości na rynku wtórnym mogą często wydawać się nam bardzo kuszące, pamiętajmy zawsze o doliczeniu do nich kosztów związanych z modernizacją domu pod kątem Unijnych standardów.

Wspomniane wymogi zmieniają się bardzo dynamicznie i niejednokrotnie trudno się w nich odnaleźć osobie, która nie jest specjalistą w kwestii energooszczędnych instalacji. Z tego powodu coraz większą popularność zyskują nieruchomości budowane z myślą o najnowszych normach Unijnych oraz domy świeżo zmodernizowane, których właściciele są w stanie poświadczyć zgodność zastosowanych rozwiązań z wymaganymi standardami.

Przeglądając domy w Lublinie na gratka.pl możemy dokładnie zapoznać się ze specyfiką poszczególnych nieruchomości, a w razie dodatkowych pytań z łatwością skontaktujemy się z ogłoszeniodawcą, uzyskując wyczerpujące informacje na temat interesującej nas inwestycji.

Lokalizacja ma coraz mniejsze znaczenie

Lokalizacja jest niezmiennie istotnym elementem, który bierzemy pod uwagę dokonując zakupu nieruchomości. Jednak coraz częściej umiejscowienie naszego nowego domu ma dla nas dziś mniejsze znaczenie niż miało to miejsce kilka lat temu.

Choć zwracamy uwagę na odległość, jaka będzie dzielić nasz przyszły dom od najbliższego supermarketu czy warsztatu samochodowego, często zdarza się, że wybieramy domy położone raczej na obrzeżach miast niż w pobliżu ich centrum – nawet jeśli mówimy o tak spokojnych miejscowościach jak Lublin.

Powodem takiego stanu rzeczy jest coraz bardziej powszechne zjawisko pracy zdalnej, które z biegiem lat najprawdopodobniej będzie przybierało na sile. Trend ten przyczynia się do zaludniania takich miast jak Lublin przez osoby poszukujące wytchnienia od życia w centrum wielkiego miasta. Inwestorzy pragnący podążać za jego falą mają zatem świetną okazję do dokonania inwestycji, która na przestrzeni kilku najbliższych lat przyniesie znaczny profit, pozwalając dodatkowo zabezpieczyć kapitał przed postępującą inflacją.

stają się obiektem rosnącego zainteresowania inwestorów, co w niedługim czasie może spowodować kolejny wzrost cen nieruchomości nie tylko w stolicy województwa lubelskiego, ale także w innych ośrodkach miejskich, oferujących możliwość zamieszkania w spokojnej, cichej okolicy. Mając ten fakt na uwadze warto już dziś rozejrzeć się za inwestycją, która niebawem może stać się źródłem niemałego zastrzyku gotówki lub naszym nowym domowym ogniskiem w spokojnej okolicy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki Folkowe 2021. Wszystkie wymiary kultury tradycyjnej. Sprawdź program
Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie