Jak widzą lotnisko spotterzy? W ratuszu otwarto wystawę

W lubelskim ratuszu otwarto wystawę zdjęć „Port Lotniczy Lublin w obiektywie spotterów” . Autorami fotografii są sami spotterzy.

Spotterzy, czyli miłośnicy hobbystycznie fotografujący statki powietrzne związani są z lubelskim lotniskiem od samego jego początku. Obserwowali jego budowę, a także większość ze statków powietrznych, które gościły na lotnisku. Również władze portu lotniczego starają się z nimi współpracować, głównie ze względu na bezpieczeństwo na lotnisku – Można powiedzieć, że są dodatkową „parą oczu”, służącą zapewnieniu bezpieczeństwa -wyjaśnia Krzysztof Wójtowicz, Prezes Portu Lotniczego Lublin.

Tymczasem od wtorku, najlepsze fotografie zrobione przez samych miłośników samolotów można oglądać na wystawie w lubelskim ratuszu. Zdjęcia przedstawiają pracę lotniska widzianą z perspektywy spotterów – Zobaczymy samoloty przewoźników, którzy oferują loty z lubelskiego lotniska czyli Ryanair, Wizz Air oraz Eurolot; jak również lądujące w porcie w ramach General Aviation- tłumaczy Krzysztof Wójtowicz. -Nie zabrakło również zdjęć z lądowania jednego z największych samolotów transportowych świata – Rusłana, który do portu przyleciał 14 lutego br., czy też dyżurnego operacyjnego oraz wozów Lotniskowej Straży Ratowniczo – Gaśniczej.

Na wystawie znajduje się 20 kart ze zdjęciami wykonanymi przez miłośników awiacji, którzy są bardzo aktywną grupą na lubelskim lotnisku. W oficjalnym otwarciu wystawy wziął udział Krzysztof Żuk Prezydent Lublina, Prezes Portu Lotniczego Lublin oraz Dariusz Krzowski Wiceprezes Portu Lotniczego Lublin. Obecni byli również spotterzy, którzy przekazali specjalne imienne kamizelki spotterskie dla Prezydenta Lublina oraz Prezesa PLL. Wystawa potrwa do 8 listopada.

(fot.Arkadiusz Rejmak)
2013-10-22 19:12:08

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!