690 680 960

Jak otworzyć siłownię na wsi?

W ostatnich latach rozwija się świadomość utrzymywania zdrowia fizycznego i psychicznego w zdrowiu. Między innymi z tego powodu, jak grzyby po deszczu wyrastają w miastach nowe kluby fitness. Co jednak z mniejszymi miastami i wsiami? Czy możliwe jest otwarcie siłowni na wsi bez stresu i ogromnych kredytów?

Najpierw zaplanuj, potem działaj.

Największym wrogiem nowo powstających biznesów jest działanie w pośpiechu i impulsywność. Zanim postawisz pierwszy krok “na swoim”, przygotuj dobry biznesplan. Powinieneś w nim zawrzeć informacje odnośnie do Twojej grupy odbiorców, źródeł pozyskania przychodu, planu uzyskania środków na start czy też prognoz działania na pierwsze miesiące.

Nie bój się prosić znajomych o pomoc, w końcu co dwie głowy to nie jedna. Przygotuj biznesplan i daj go do przeczytania kilku osobom. Niech wskażą “luki” w Twoim planie, które będziesz mógł opracować na nowo.

Co charakteryzuje otwarcie siłowni na wsi?

Założenie klubu fitness czy siłowni w mieście wydaje się dużo prostsze niż dokonanie tego samego w małym mieście lub na wsi. Dlaczego? Pomyśleć można, że grupa odbiorców w większym mieście jest dużo liczniejsza, jednak co za tym idzie – zwiększa się ilość konkurencyjnych obiektów. Otwierając siłownię na wsi, najprawdopodobniej będziesz jedynym tego typu usługodawcą w obrębie kilku lub kilkunastu kilometrów, zatem mieszkańcy danego miasteczka lub wsi raczej będą preferowali skorzystanie z lokalnego obiektu, niż dłuższą podróż do miejskiego klubu, szczególnie w miesiącach zimowych.

Bardzo ważnym aspektem jest budżet potrzebny do otwarcia siłowni na wsi. Nie musisz inwestować na początku w sprzęt dziesiątek tysięcy złotych. Skup się najpierw na wyposażeniu siłowni w podstawowy sprzęt oraz akcesoria do treningu fitness. W miarę przybywania nowych klientów możesz pomyśleć o zakupie nowych maszyn. W przypadku problemów z określeniem jakie maszyny będą Ci potrzebne warto porozmawiać ze specjalistami. Dobrym przykładem jest tutaj https://sportsartfitness.pl/ czyli czołowy producent sprzętu do siłowni. Ofertuje on nie tylko tradycyjną sprzedaż, ale również doradztwo w zakresie lokalu, wyposażenia czy prowadzenia biznesu.

Otwierając siłownię na wsi, nie musisz od razu inwestować w zakup lokalu. Świetnym pomysłem okaże się tutaj rozmowa z okolicznymi instytucjami takimi, jak świetlica czy remiza strażacka, która być może zaowocuje możliwością wynajęcia przestrzeni do otwarcia siłowni.

Jeżeli masz znajomego, który wie, jak otworzyć siłownię na wsi, nie bój się zapytać go o poradę. Osoby, które mają etap początkowy za sobą, mogą okazać się skarbnicą wiedzy, a Ty nie popełnisz ich błędów w pierwszych fazach działania.

Rozeznaj się też, jak w Twojej gminie wygląda sprawa pozyskiwania dotacji na działalność. Jeżeli Twoja gmina nie przewiduje tego typu dofinansowań, mogą Ci przysługiwać również dotacje z Unii Europejskiej na otwarcie siłowni w mniejszym mieście lub na wsi. Tutaj też nieoceniona okaże się pomoc specjalistów lub znajomych, którzy temat już dobrze znają.

Jak pozyskać klientów do siłowni na wsi?

Nawet najlepsza siłownia ze świetnej jakości sprzętem i dobrym biznesplanem nie będzie przynosiła dochodów, jeśli nie zadbasz o odpowiedni marketing. Działania marketingowe najtrudniejsze i najdroższe są zawsze na początku. Musisz zainwestować czas i środki na poinformowanie mieszkańców Twojej wsi o tym, że zakładasz siłownię. Zaproponuj im zniżkę na pierwszy karnet lub nagródź nią osoby, które przyprowadzą do Twojego klubu swojego znajomego. Pamiętaj również, że bardzo ważne jest utrzymanie już pozyskanych klientów. W przypadku siłowni na wsi mogą to być Twoi znajomi. Pamiętaj, aby pozostać z nimi w dobrych relacjach i dbać o dobre imię swojego biznesu.

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi