Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jak nie gołoledź to mgła. Tej nocy warunki do jazdy mają być trudne

Dzisiejszej nocy kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Nie dość, że mgły mają ograniczać widoczność, to dodatkowo jezdnie mogą być bardzo śliskie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla naszego regionu ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami. Jak wskazują synoptycy, padający deszcz lub mżawka może zamarzać na jezdniach i chodnikach tworząc gołoledź. Sytuacja taka dotyczy terenu całego województwa lubelskiego i ma występować dziś od godziny 19 do jutra do godziny 10.

To jednak nie wszystko. Dla części Lubelszczyzny wydane zostało również ostrzeżenie o gęstych mgłach. Dokładnie chodzi o powiaty: opolski, lubelski, świdnicki, krasnostawski, hrubieszowski, tomaszowski, zamojski, biłgorajski, janowski oraz kraśnicki. Prognozy wskazują, iż lokalnie mogą pojawić się mgły ograniczające widzialność miejscami do 50 metrów.

Meteorolodzy przypominają, że większość tego typu zjawisk potrafi występować lokalnie. Podobna sytuacja ma się pojawić również w nocy ze środy na czwartek.

(fot. nadesłane Mariusz/archiwum)

Jeden komentarz

  1. Dziadek ze "slamsowa"

    Jak nie gołoledź to mgła – kiedyś mówili:” Jak nie urok, to sr…czka”.
    Zaś bardziej biegli w słowie mawiali: „Jak nie urok, to dzielnicowego wesele”.