Imprezy i wydarzenia w Łęcznej będą organizowane w nowym miejscu. Trwa przygotowywanie terenu

Na tyłach zrewitalizowanych ruin folwarcznych w Podzamczu powstaje miejsce, na którym będą organizowane wszystkie większe miejskie imprezy. Po wykonaniu wszystkich prac i zakończeniu obecnej sytuacji w kraju, będą mogły się tam odbywać wydarzenia nawet dla kilkudziesięciu tysięcy osób.

W miejscowości Podzamcze koło Łęcznej trwają prace nad stworzeniem miejsca, w którym odbywały się będą wszystkie większe miejskie imprezy i wydarzenia. Teren o powierzchni 4,65 hektara znajduje się na tyłach zrewitalizowanych ruin folwarcznych w parku. Posiada też dobrą lokalizację, gdyż przy skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 820 Łęczna Sosnowica i nr 813 Łęczna – Ostrów Lubelski. Będzie to jedno z największych miejsc, tego typu, przeznaczonych pod rozrywkę na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim.

Do tej poru prowadzone tam były rolnicze uprawy. Teraz, po wykonaniu pożniwnych upraw, nawożeniu oraz przygotowaniu gleby poprzez orkę, agregat uprawowy oraz wałowanie, wysiana została trawa. Zastosowano metodę krzyżową oraz specjalną mieszkankę nasion, która jest odporna na intensywne użytkowanie. Teraz władze miasta prowadzą rozmowy z Lubelskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz Zarządem Dróg Wojewódzkich w zakresie wykonania zjazdów z dróg wojewódzkich. Wybudowana zostanie także stacja transformatorowa, która zapewni odpowiednie zasilanie na potrzeby dużych wydarzeń rozrywkowych. Po wykonaniu wszystkich prac i zakończeniu obecnej sytuacji w kraju, będzie można tam organizować imprezy nawet dla kilkudziesięciu tysięcy osób.

Decyzja o stworzeniu nowego miejsca dla tego typu wydarzeń zapadła ponieważ na dotychczasowych terenach nie można już organizować imprez. Przez lata Dni Łęcznej odbywały się przy szkole na ul. Bogdanowicza, jednak wybudowano tam nowe obiekty sportowe. Dni miasta organizowane były w międzyczasie na stadionie, ale wraz z zakończeniem prac w Parku Podzmacze można je będzie przenieść do nowej lokalizacji. Prace wykonywane są również w odpowiedzi na wnioski mieszkańców, którzy chcą uczestniczyć w wydarzeniach w bezpiecznych warunkach.

(fot. UM Łęczna)

Zobacz również

5 komentarzy

  1. jakis plac do nauki parkowania lepiej by zrobili żeby LLE nauczyło się prawidłowo poruszać autami

    • Plac jest zły. Najlepsze do parkowania są: chodnik, trawnik, droga pożarowa/rowerowa/ewakuacyjna. Gdy LLE ma do wyboru zaparkować na 6,0 metrowej jezdni drogi osiedlowej, albo na chodniku szerokosci 0,80m – to takiemu kierującemu nie trzeba mówić, że ten chodnik wybudowano po to, żeby było gdzie parkować.

    • Trollu co Ty byś zrobił bez tej strony?

  2. Bedą imprezy ale chyba zbiorowe pogrzeby

  3. Spokojnie, macie jeszcze czas. Szybko nie będzie większych imprez w Łęcznej, ani gdziekolwiek indziej

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie