Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Idzie ocieplenie. Po niedzieli na termometrach kilka stopni na plusie

Napływ ciepłych mas powietrza z zachodniej Europy, spowoduje wzrost temperatury w regionie. Początkowo w zachodnich dzielnicach kraju, natomiast już w poniedziałek na termometrach w całej Polsce pojawią się wartości dodatnie.

W ciągu najbliższych dni dokona się znaczna zmiana w pogodzie. Jutro rano nad zachodnią część Polski wejdzie front atmosferyczny z opadami mieszanymi, które będą zamarzać.

W nocy z piątku na sobotę prognozowany jest napływ arktycznej masy powietrza. Temperatura w regionie wyniesie od -16 °C w rejonie Białej Podlaskiej oraz Łukowie, natomiast we Włodawie, Lublinie oraz Puławach, temperatura wyniesie od -15 °C do -10 °C. Lokalnie mogą występować słabe opady śniegu, słabnące z biegiem godzin.

Sobota upłynie pod z temperaturą na poziomie -6 °C, -5 °C w regionie. Nie będzie padać, na ogół w regionie będzie pogodnie.

Noc z soboty na niedzielę będzie prawdopodobnie ostatnią tak chłodną nocą w styczniu. Termometry wskażą od -16 °C w Zamościu, Białej Podlaskiej i Włodawie. W Lublinie, natomiast od -12 °C, do -10 °C w Puławach, Kraśniku oraz Łukowie. Noc bez opadów śniegu.

W niedzielę zobaczymy temperaturę nieco poniżej zera. Termometry w regionie pokażą od -5 °C do -3 °C. Wystąpią także słabe lub umiarkowane opady śniegu. Lokalnie może spaść od 2 do 4 cm białego puchu. Opady związane będą z przechodzeniem, z zachodu na wschód frontu atmosferycznego.

W poniedziałek pożegnamy się z mrozami w ciągu dnia, lecz nocami w dalszym ciągu temperatura może spaść do wartości ujemnych. W drugiej części tygodnia termometry wskażą najprawdopodobniej nawet 3 – 4 °C na plusie.

2016-01-22 20:14:46
(fot. lublin112.pl, prognoza oprac. przez serwis http://lubelscyfaniburz.pl)

7 komentarzy

 1. Jest dobra pogoda to zaraz musi wpieprzyć się jakiś cholerny zachodni front! Powietrze znad Antarktyki rządzi!

  • Obywatel wsi Świdnik koło miasta Lublin

   Człowieku dobrze, ze Atlantyk przepuści a wyże odpuszczą. Przynajmniej cieplej będzie. Teraz to nie idzie wystać 10 min na mrozie nie mówiąc już o wypiciu browarka.. swoją drogą dawno nie piłem 😀

 2. Za krótka ta zima. Nie dość,że robactwa dobrze nie wytępi, to jeszcze promilowcom odpuszcza. Stanowczo za mało ich po rowach tej zimy ubyło.

  • Tobie powinien mróz na pewnym zakręcie ręczny ścisnąc w samochodzie żebyś dowiedziała się co to jest przydrożny rów

   • Voyager III - (słownie: trzeci)

    Spoko „Oczerniacz’u” – statystycznie rzecz biorąc, zamarzanie ręcznego (nawet na Syberii) występuje tak rzadko jak zasłabnięcia, czy nawet zaśnięcia za kierownicą.
    Czyli raz na kilkaset tysięcy ujawnionych przypadków kierowania po wypiciu porcji wódy.

  • Voyager III - (słownie: trzeci)

   Oj za mało – ale jak idzie ocieplenie, a śnieg na jezdniach zamieni się w breję to przynajmniej na jezdniach nie będą się kłaść pokotem.
   I żeby było jasne: nie myślę tu o robactwie, o „człowiekach” w ostatnim stadium człowieczeństwa.

 3. Rechotnik popularny

  Będą roztopy w ciągu dnia – dobrze, że nocą będzie ta śniegowa paćka zamarzać bo jakoś głupio kłaść się spać na mokrym posłaniu z asfaltu.
  Przepraszam za to obelżywie wulgarne słowo na końcu wypowiedzi – wiem, że teraz powinno się mówić: powierzchnia afroamerykańska, ale „wypsnęło” mi się.