Pijany kierowca i zaśnieżona droga. Efekt mógł być tylko jeden

Wczoraj po południu na lokalnej drodze koło Końskowoli dachował samochód osobowy. Kierowcy nic się nie stało.

W czwartek około godziny 15:20 służby ratunkowe zostały powiadomione, że na lokalnej drodze łączącej Końskowolę z Celejowem dachował samochód osobowy. Na miejsce przyjechała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja.

Jak się okazało, kierujący seatem mężczyzna, przejeżdżając przez miejscowość Stok w gminie Końskowola, stracił panowanie nad pojazdem. Auto zjechało z drogi do przydrożnego rowu, gdzie uderzyło w betonowy przepust a następnie dachowało.

Pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia, kierującemu pojazdem nic się nie stało. Policjanci szybko ustalili, dlaczego mężczyzna nie zapanował nad samochodem. Z daleka czuć było od niego charakterystyczną woń.

– Badanie alkomatem wykazało u niego 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak wstępnie ustalili policjanci, 65-letni mężczyzna nie dostosował także prędkości do panujących na drodze warunków – wyjaśniał nam Marcin Koper z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

-Policjanci prowadzą teraz postępowanie wyjaśniające w sprawie kolizji, kierowca odpowie również karnie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Zatrzymano mu już prawo jazdy- dodaje Marcin Koper. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelnika. DZIĘKUJEMY!

(fot. nadesłane)
2016-01-22 20:41:32

7 komentarzy

 1. już nie powinien mieć nigdy prawka ten człowiek , a wydawałoby się że poważny w tym wieku człowiek , ale nie wszyscy mają rozum , masakra brak słów drogowi pijaki powinni być karani z najwyższej półki

  • Sam się wyeliminował, więc w czym rzecz? Póki legalne narkotyki w postaci wódy są ogólnie dostępne i akceptowane przez rząd naszego państwa, to nic z tym nie zrobisz…

   • A co masz do wódki? Chcesz zakazać jej produkcji, sprzedaży? Ja też ją piję i ani razu nie miałem takiego zdarzenia jak to przedstawione bo zwyczajnie nie jadę. Na swoje prawko zarobiłem sam i wiem ile ono mnie kosztowało jak wszystkie inne uprawnienia.

 2. Z żalem stwierdzam, że tym razem, ani rów, ani przepust nie zadziałały prawidłowo.
  I temu też sie udało uniknąć selekcji naturalnej.
  Głupi jednak ma szczęście.

 3. skad to gosc?

  • Voyager III - (słownie: trzeci)

   Niewątpliwie Polak, Ago – a że stary i głupi to z lubelszczyzny, niestety.

 4. Kierowca ze stoku

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!