Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Groźny wypadek na DK 17: 8 osób rannych w tym dzieci

Całkowicie zablokowana jest droga krajowa nr 17 Lublin – Warszawa, po tym jak za Żyrzynem zderzyło się pięć samochodów. Jest wielu rannych.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 13:10 na wysokości miejscowości Żerdź w powiecie puławskim. Zderzyło się tam pięć samochodów osobowych. Jak udało nam się ustalić na miejscu zdarzenia, do wypadku przyczynił się kierowca osobowego mercedesa, który nie upewnił się przed rozpoczęciem manewru wyprzedzania, czy może go wykonać bezpiecznie.

Kierujący mercedesem, który jadąc w kierunku Warszawy podjął manewr wyprzedzania jadącego przed nim pojazdu, w pewnej chwili się zorientował, że z naprzeciwka jedzie inne auto. Kierowca citroena widząc jadącego wprost na niego mercedesa, żeby nie doprowadzić do czołowego zderzenia, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z mitsubishi. Mercedes zaś wpadł do przydrożnego rowu.

Do rowu wpadły także jadące tuż za pojazdami dwa kolejne auta, volkswagen i skoda, których kierujący ratowali się żeby nie doszło do zderzenia. Na miejscu wypadku interweniowało 8 zastępów straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego oraz policja. Na miejsce przyleciał także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do szpitali przetransportowano 8 osób w tym dwoje dzieci. Trafili oni do szpitali m.in. w Puławach i Lublinie. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze puławskiej drogówki ustalają dokładne okoliczności oraz przyczyny wypadku.

Droga krajowa nr 17 Lublin – Warszawa jest w miejscu zdarzenia całkowicie nieprzejezdna. Z ronda w Żyrzynie auta kierowane są na objazd przez Puławy, Dęblin i Moszczankę.


Większy widok mapy

(fot. lublin112)
2015-01-31 14:59:20

39 komentarzy

  1. Ludzie co wy piszecie? Jestem poszkodowana w tym wypadku. Sprawcą definitywnie był mercedes. O jakich możliwościach manewru wy piszecie, jeśli to stało się w ułamkach sekund? Gdybyście siedzieli w środku auta pisalibyście inaczej.

  2. o w mordę, współczuje służbom… mega masówka na triaż, do tego dzieciaki…. no modlę się by nie najechać na coś takiego, mimo że mam wiedzę z pierwszej pomocy

  3. Wera, powrotu do zdrowia, również równowagi…. współczuję