Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Groźne zdarzenie na zjeździe z ekspresówki. Z ciężarówki spadły zbiorniki z tysiącami litrów kwasu

Strażacy z Puław i okolicznych miejscowości, a także specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego i ekologicznego, prowadzą działania w Sielcach, gdzie z ciężarówki spadły zbiorniki z kwasem. Doszło do ich rozszczelnienia.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 17 w miejscowości Sielce w powiecie puławskim. Na węźle Końskowola z samochodu ciężarowego spadły zbiorniki z kwasem.

Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz policja. Zadysponowano również specjalistyczną grupę ratownictwa chemicznego i ekologicznego z Komendy Miejskiej PSP w Lublinie.

Jak nam przekazano, wszystko wydarzyło się na zjeździe z drogi ekspresowej S12 Kurów – Puławy na drogę powiatową Końskowola – Sielce. Na łuku jezdni przemieściły się przewożone na naczepie zbiorniki z kwasem siarkowym. Część przewróciło się kolejne miały spaść na jezdnię. Znajduje się w nich kilka tysięcy litrów substancji. Doszło też do wycieku.

Obecnie strażacy prowadzą działania mające na celu neutralizację wyciekającego kwasu. Węzeł Końskowola został wyłączony z ruchu pojazdów.

11 komentarzy

 1. To jak to jest umocowane?

 2. Drajwer z łapanki to i mocowanie takie o…

 3. A mówili że do góry nie poleci… 🙂

 4. kto daje prowadzić bałwanom bez wyobraźni i odpowiedzialnosci

 5. Raz że mocowanie a drugi raz czemu nie jechał S12/S17 tylko drogą wojewódzką,brak wymaganych dokumentów ADR i pozwoleń,a ITD czeka na Mop Markuszów.

 6. Jak nie wie jeden z drugim jak było to co się eypowiada gamonie

 7. Jak nie wie jeden z drugim jak było to co się wypowiada gamonie

 8. Specjaliści byłeś widziałeś że niemiał kwitów ? A że nie spięte inna sprawa za szybko na rondzie i zjechało wyszedł z założenia że ciężkie to się nie przesunie

  • Z ciężkim to jest taki problem, że jak już zacznie się przesuwać to już tego nie zatrzymasz…

 9. Fizyka pokonała mistrza.

Dodaj komentarz

Z kraju