Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Grozi mu milion złotych grzywny. Sklep z dopalaczami wciąż działa

Pomimo wczorajszego zakazu dalszego handlu, sklep z Lublina w którym sprzedawane są dopalacze wciąż prowadzi działalność.

Po wczoraj wydanym nakazie natychmiastowego zamknięcia sklepu i zaprzestania dalszego handlu, w piątek inspektorzy lubelskiego sanepidu ponownie odwiedzili sklep przy ulicy Furmańskiej w Lublinie, gdzie wielokrotnie stwierdzano wprowadzanie do obrotu zabronionych substancji potocznie zwanymi dopalaczami. Okazało się że sklep dalej działa i po raz kolejny ma w swojej ofercie dopalacze. Tym razem znaleziono kilkanaście sztuk specyfiku o nazwie „Cząstka Boga”, który to już wielokrotnie doprowadzał zażywające go osoby do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Pomimo wielu prób, nie udało się nawiązać kontaktu z właścicielami sklepu. Wobec tego inspektorzy będącej na miejscu ekspedientce przekazali że wszczęte zostaje postępowanie administracyjne, zmierzające do ukarania właściciela za niestosowanie się do decyzji inspekcji sanitarnej. Na właściciela może zostać nałożona kara grzywny w wysokości nawet miliona złotych, i jak zapewniają pracownicy sanepidu, będą do skutku walczyć, żeby kara była dotkliwa.

(fot. archiwum)
2014-01-03 19:00:00

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo