Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Grożąc podpaleniem domu, chcieli wymusić oddanie długu. Trzy osoby zostały zatrzymane

Policjanci zatrzymali trzy osoby, które chciały wymusić oddanie długu w wysokości 8 tysięcy złotych grożąc spaleniem domu. Zarzuty w tej sprawie usłyszało dwóch mężczyzn. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie od jednej z mieszkanek gminy Wola Uhruska, że jej znajomy został uderzony butelką w głowę. Po dotarciu na miejsce policjanci ustalili, że na posesję przyjechały trzy osoby: 2 mężczyzn i kobieta, które zażądały oddania 8 tysięcy złotych. Mężczyźni mieli szarpać się z mieszkańcem posesji oraz grozić, że spalą dom, jeżeli dług nie zostanie oddany.

Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Funkcjonariusze ruchu drogowego wspólnie z patrolem z Sawina zatrzymali w miejscowości Łowcza samochód marki Seat, którym poruszał się 60-latek z gm. Sawin, 34-latek z Włodawy oraz 29-latka z gm. Sosnówka.

W środę, po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili zarzuty 60-latkowi i 34-latkowi. Mężczyźni odpowiedzą za stosowanie przemocy i grożenie w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności. Dodatkowo, starszy z mężczyzn usłyszał zarzut gróźb karalnych kierowanych do pracownika, a 34-latek zarzut naruszenia ciała. 29-latka została przesłuchana w charakterze świadka. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

2 komentarze

  1. Bo zastaw to się spłaca , poźyczkę równieź , jeśli był oporny z zwrotem ??
    Amatorzy jemu nic nie zrobili a sami mogą wyłapać .

  2. Dobry zwyczaj – nie pożyczaj.