Google ponownie fotografuje Lublin

Pojazd Google Street View od blisko dwóch tygodni fotografuje ulice Lublina. Oprócz naszego miasta zdjęcia są wykonywane również w okolicach Lublina, a także Białej Podlaskiej i Radzynia Podlaskiego.

Jeszcze nie tak dawno dzięki usłudze Street View można było odbyć wirtualny spacer głównie po największych miastach Polski, a także po wybranych większych i ważniejszych miejscowościach w naszym kraju. Jednak w kwietniu Google ogłosiło. że posiada już fotografie praktycznie z całej Polski. Wciąż trwa obróbka zdjęć, która może potrwać do początku przyszłego roku. Cały czas prowadzone są aktualizacje już wykonanych miejsc oraz dodawane nowe atrakcje turystyczne. I tak pod koniec kwietnia dodane zostały nowe, atrakcyjnie turystycznie miejsca z Lublina a także z miejscowości w naszym województwie, które do tej pory nie były objęte usługą.

Pojazdy Google ponownie pojawiły się w miejscach, gdzie zdjęcia były już wykonywane, oraz tam gdzie do tej pory ich jeszcze nie było. Nasi czytelnicy informują o pojazdach poruszających się po ulicach Lublina a także drogach województwa. Charakterystyczny samochód udało się nam sfotografować w środę na ulicy Zana w Lublinie. W naszym województwie zdjęcia mają być wykonywane jeszcze przez kilka miesięcy, choć wszystko zależy od pogody. Pojazdy pracują tylko w słoneczne dni, kiedy nie pada deszcz a przejrzystość powietrza nie zmniejsza np. mgła. W terenie zabudowanym auto pracuje głównie w środku dnia, tak aby cienie nie przesłaniały budynków.

Jak informuje Google, nie ma ustalonego planu, gdzie i kiedy pojawi się auto, by wykonywać fotografie. Wszystko zależy od pogody, kierowcy a także ruchu i utrudnień na drogach. Po raz pierwszy Google Street View rozpoczęło fotografowanie Lublina we wrześniu 2011 roku. Efekty można było podziwiać już pod koniec marca 2012 roku. Pojazdy wykorzystywane do robienia zdjęć mają zainstalowane gps-y i specjalny system kamer, które robią zdjęcia w trybie ciągłym, czyli fotografują przez cały czas kiedy samochód się porusza.

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS