Gmina Józefów promuje się mobilnym przewodnikiem turystycznym „Józefów i Roztocze Środkowe”

Korzystając z osiągnięć nowoczesnych technologii Gmina Józefów stworzyła dla odwiedzających gminę turystów mobilny przewodnik. Jego promocja odbędzie się w piątek 12 września o 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego.

Pomysł udało się zrealizować dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Autorzy aplikacji zapraszają w piątek wszystkich chętnych, z telefonami lub tabletami na pierwsze testy przewodnika.

Po ściągnięciu na urządzenia aplikacji mobilnej „Józefów i Roztocze Środkowe”, uczestnicy spotkania przekonają się co zawiera, jak z niej korzystać i dlaczego warto ją mieć podczas pieszych czy rowerowych eskapad po Józefowie i jego okolicach.

-To bardzo nietypowa i oryginalna forma promocji walorów historyczno-kulturowych i przyrodniczych, a także infrastruktury turystycznej, w tym szlaków nordic walking, tras pieszych i rowerowych oraz cyklicznych wydarzeń. Jest ona skierowana do użytkowników telefonów z systemem android lub iOS (iPhone). W województwie lubelskim prawdopodobnie jeszcze żadna z gmin nie zdecydowała się na takie rozwiązanie – mówi Doradca Burmistrza Józefowa Ireneusz Wilczyński.

Pionierski przewodnik dla turystów łączy funkcje tradycyjnego przewodnika turystycznego, stron www, obiektów turystycznych, czy map w formie nowej i zintegrowanej e-usługi. Lokalizuje warte zobaczenia obiekty na trasach GPS oraz wyświetla ikony z nazwą obiektu i odnośnikiem do opisu danego miejsca. Aplikację można pobrać np. z Google Play czy App Store, i zainstalować natychmiast, z dowolnego miejsca na świecie.

Korzystanie z niej nie wymaga żadnych dodatkowych opłat czy abonamentów. Wszystko jest bezpłatne, a sama aplikacja, po ściągnięciu działa nawet bez połączenia z internetem.

Wykonanie „Mobilnego przewodnika turystycznego Józefów i Roztocze Środkowe” jest współfinansowane ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Gmina Józefów pozyskała je za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Nasze Roztocze”.

Zobacz instrukcję aplikacji – kliknij !

2014-09-11 17:51:39
(fot. UG Józefów, panorama zwiedzajlubelskie.pl)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7507zł -0.01%
  • GBP 5.1516zł 0.55%
  • EUR 4.5468zł -0.06%
  • CHF 4.2215zł 0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL