Gmina Józefów promuje się mobilnym przewodnikiem turystycznym „Józefów i Roztocze Środkowe”

Korzystając z osiągnięć nowoczesnych technologii Gmina Józefów stworzyła dla odwiedzających gminę turystów mobilny przewodnik. Jego promocja odbędzie się w piątek 12 września o 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego.

Pomysł udało się zrealizować dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Autorzy aplikacji zapraszają w piątek wszystkich chętnych, z telefonami lub tabletami na pierwsze testy przewodnika.

Po ściągnięciu na urządzenia aplikacji mobilnej „Józefów i Roztocze Środkowe”, uczestnicy spotkania przekonają się co zawiera, jak z niej korzystać i dlaczego warto ją mieć podczas pieszych czy rowerowych eskapad po Józefowie i jego okolicach.

-To bardzo nietypowa i oryginalna forma promocji walorów historyczno-kulturowych i przyrodniczych, a także infrastruktury turystycznej, w tym szlaków nordic walking, tras pieszych i rowerowych oraz cyklicznych wydarzeń. Jest ona skierowana do użytkowników telefonów z systemem android lub iOS (iPhone). W województwie lubelskim prawdopodobnie jeszcze żadna z gmin nie zdecydowała się na takie rozwiązanie – mówi Doradca Burmistrza Józefowa Ireneusz Wilczyński.

Pionierski przewodnik dla turystów łączy funkcje tradycyjnego przewodnika turystycznego, stron www, obiektów turystycznych, czy map w formie nowej i zintegrowanej e-usługi. Lokalizuje warte zobaczenia obiekty na trasach GPS oraz wyświetla ikony z nazwą obiektu i odnośnikiem do opisu danego miejsca. Aplikację można pobrać np. z Google Play czy App Store, i zainstalować natychmiast, z dowolnego miejsca na świecie.

Korzystanie z niej nie wymaga żadnych dodatkowych opłat czy abonamentów. Wszystko jest bezpłatne, a sama aplikacja, po ściągnięciu działa nawet bez połączenia z internetem.

Wykonanie „Mobilnego przewodnika turystycznego Józefów i Roztocze Środkowe” jest współfinansowane ze środków unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Gmina Józefów pozyskała je za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Nasze Roztocze”.

Zobacz instrukcję aplikacji – kliknij !

2014-09-11 17:51:39
(fot. UG Józefów, panorama zwiedzajlubelskie.pl)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021