Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Gmina Dołhobyczów w żałobie. Rodziny zabitych w wybuchu mężczyzn otrzymały pomoc materialną i opiekę psychologiczną

W związku z katastrofą w miejscowości Przewodów, w której śmierć ponieśli dwaj mieszkańcy tej miejscowości, od 16 do 19 listopada będzie trwała żałoba na terenie Gminy Dołhobyczów. W czwartek rano wojewoda lubelski poinformował, że rodziny zabitych mężczyzn otrzymały pomoc materialną i opiekę psychologiczną.

Na znak żałoby zarządzono przepasanie kirem flag gminnych przy budynku Urzędu Gminy Dołhobyczów i jednostek organizacyjnych Gminy i opuszczenie ich do połowy masztów. W czasie trwania żałoby odwołane zostały wszystkie imprezy o charakterze rozrywkowym i sportowym, których organizatorem jest Urząd Gminy lub jednostki organizacyjne Gminy Dołhobyczów. Strona internetowa Gminy przez ten czas będzie w kolorach żałobnych.

Jak poinformował w czwartek rano na antenie Radia Lublin wojewoda lubelski Lech Sprawka, pieniądze dla rodzin obu tragicznie zmarłych mężczyzn zostały przekazane za pośrednictwem Urzędu Gminy Dołhobyczów.

– Został dokonany przelew środków, gdzie we współpracy z gminą przekazujemy zasiłek celowy na wypadek zdarzenia losowego. To jest sformułowanie z ustawy o pomocy społecznej, dające taką możliwość. Te środki zostały z urzędu wojewódzkiego przekazane wczoraj w godzinach popołudniowych. Myślę, że dziś fizycznie dotrą do tych dwóch rodzin. Pracujemy w tej chwili również nad innymi formami wsparcia. W momencie kiedy one będą uruchomione, jeżeli będzie taka potrzeba, będziemy informować. Nie chodzi o to, żeby epatować liczbami i kolejnymi jakimiś wsparciami materialnymi, ale chcemy pokazać społeczeństwu, że w tego typu trudnych chwilach społeczeństwo może liczyć na to, że otrzyma  takie wsparcie, bo to z kolei pozwala budować poczucie bezpieczeństwa nawet w sytuacjach zagrożenia  – powiedział w radio Lech Sprawka.

Wojewoda przekazał, że opieką psychologiczną zostanie objęta młodzież w szkołach na terenach przygranicznych. Pomoc ta, ma być również rozszerzana na pozostałe powiaty. Zabezpieczona została również pomoc psychologiczna dla rodzin ofiar tego zdarzenia.

(fot. lublin112.pl\wideo Radio Lublin)

15 komentarzy

 1. asymilacja czarnych pod zaborami

  Polacy, nic się nie stało!

 2. rosja to tylko śmierć, mordy i gwałty.

 3. A na czym polega wsparcie psychologiczne?

 4. Dziadek ze "slamsowa"

  Tu się nie dziwię, że zabezpieczona została również pomoc psychologiczna dla rodzin ofiar tego zdarzenia – uczelnie naprodukowały psychologów jak króliki swoich potomków, to i zajęcie trzeba in dać, żeby mogli wyżyć z tego czego się „naumieli”.
  Wysyłają ich gdzie się da, jak „dobrodziei” z kropidłami. Przy każdej nadarzającej się sposobności do zarobku.

 5. Dziadowski kraj od Mieszka I

 6. czy prezydent ukrainy przyznal sie i czy przeprosil Polakow za ten haniebny czyn za to ze ukrainska rakieta zabila Polakow?

 7. no to jak po dwóch jest 3 dni żałoby to ile będzie trwać żałoba w Ukrainie??

 8. W ramach rekompensaty postawmy pomnik bandycie banderze i zbratajmy siem.

 9. Winny,czyli Ukraina powinna ponieść wszelkie koszty,łacznie z dożywotnią rentą.Dlaczego ma to robić polski podatnik.

 10. Teraz jak policja będzie zatrzymywać kogoś za prędkość to też można tłumaczyć się że się uciekało przed rosyjską rakietą wina Rosji

Z kraju

Polityka i społeczeństwo