690 680 960

Gęste włosy – jak je uzyskać?

Wyobraź sobie, że masz piękne, gęste i lśniące zdrowym blaskiem włosy, które wyglądają, jakby były wprost wyjęte z magazynu fryzjerskiego. Piękna wizja, prawda? Może się ona stać rzeczywistością – zadbaj o włosy i ciesz się gęstymi, gładkimi pasmami!

Po pierwsze: świadoma pielęgnacja

Jak to zrobić? Po pierwsze określ swoje potrzeby, a także porowatość swoich włosów – to kryterium będzie kluczowe podczas doboru odpowiednich kosmetyków. Możesz zrobić test na porowatość włosów, który dostępny jest na różnych stronach internetowych.

Podstawą będzie odpowiednie zadbanie o skórę głowy. Ważne jest właściwe oczyszczenie skalpu – delikatny szampon i peeling do skóry głowy świetnie się sprawdzą. Kluczowe będzie również stosowanie wcierki do włosów. To preparat, który usprawni krążenie krwi, dzięki czemu cebulki będą lepiej odżywione, a co za tym idzie – włosy staną się gęstsze i będą szybciej rosły.

Nie zapominaj jednak o pielęgnacji włosów na długości oraz końcach. Dzięki temu nie będą kruszyć się i łamać, tracąc na długości i objętości. Świetnie sprawdzą się odżywki i maski do włosów skomponowane ze składników przeznaczonych dla konkretnych porowatości włosów. Ofertę możesz zobaczyć na przykład pod tym adresem: https://onlybio.life//maski-do-wlosow. Na końcówki zaś stosuj serum z silikonami, które zapobiegnie rozdwajaniu się włosów.

Zadbaj o włosy od środka

Trudno byłoby uzyskać spektakularne efekty, działając jedynie na włosy od zewnątrz. Równie ważne jest dostarczanie im odpowiednich składników od środka, by móc je należycie odżywiać. Co zatem wprowadzić do swojej diety, by wpłynąć pozytywnie na stan włosów?

  • Owoce i warzywa – nie jest tajemnicą, że witaminy i minerały wpływają na ogólny stan naszego organizmu, a co za tym idzie, również na stan włosów. Zadbaj o zbilansowaną dietę obfitą w dary natury, a na pewno zobaczysz efekty nie tylko w postaci lepszego samopoczucia i dobrego zdrowia,
  • NNKT – czyli niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. To tak zwane „zdrowe tłuszcze”, które odnajdziesz w rybach, olejach roślinnych i orzechach. Mają zbawienny wpływ nie tylko na utrzymanie zdrowia, ale też na wygląd włosów, skóry i paznokci,
  • Pokrzywa, skrzyp i biotyna – działanie tych składników jest nieocenione dla stanu włosów. Gdy wprowadzisz je do swojej diety, z pewnością dostrzeżesz różnicę w kondycji swoich pasm,
  • Siemię lniane – picie napoju z siemienia lnianego dostarcza włosom cały wachlarz ważnych witamin i minerałów. Dzięki temu przyczynia się do przyspieszenia ich wzrostu, a także poprawy ich wyglądu i ogólnego stanu.

Ważna w diecie, która ma pozytywnie wpływać na stan włosów, ale nie tylko, jest odpowiednio wysoka podaż płynów, a zwłaszcza wody. Staraj się wypijać około 2 litry wody dziennie, by nawodnić włosy od środka i zakończyć swój problem z łamliwością i kruchością. Mawia się, że jesteśmy tym, co jemy, więc dobrze zadbaj o to, by Twoje włosy składały się z tego, co dla nich najlepsze. 

To również warto wiedzieć

Poza pielęgnacją i właściwym odżywianiem są jeszcze czynniki, które znacznie wpływają na stan Twoich włosów. Przede wszystkim zwróć uwagę na swoje przyzwyczajenia dotyczące mycia i czesania włosów. Staraj się podczas tych czynności nie szarpać włosów i nie trzeć ich zbyt mocno – to prowadzi do zniszczeń, które udaremnią wszystkie starania. 

Po myciu pamiętaj o podsuszaniu skóry głowy – to zapobiegnie rozwojowi drobnoustrojów na jej powierzchni, a tym samym nie dopuści do rozwoju chorób skalpu. Staraj się również nie używać gumek z metalowymi skuwkami, a także nie wiąż włosów zbyt ciasno – to także prowadzi do wyrywania i łamania się włosów. Zwróć uwagę na codzienne przyzwyczajenia, a włos Ci z głowy nie spadnie!

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.25%
  • GBP 5.0557zł 0.41%
  • EUR 4.3494zł 0%
  • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas