Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Okradał znajomych, pracodawcę i przypadkowe osoby. Recydywista w potrzasku

Kryminalni z komisariatu w Niemcach zatrzymali 37-latka, który odpowie za szereg przestępstw. Mundurowi udowodnili mężczyźnie 13 włamań, 4 kradzieże i dwa przywłaszczenia. Sprawca usłyszał zarzuty i trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

W ostatnim czasie kryminalni z komisariatu w Niemcach mieli sporo zgłoszeń o włamaniach i kradzieżach. Policjanci zatrzymali do tych spraw 37-latka.

– Operacyjni podczas pracy z zatrzymanym udowodnili mu, aż 13 włamań, 4 kradzieże i 2 przywłaszczenia. Mężczyzna okradał znajomych, pracodawcę oraz przypadkowo poznane osoby, u których szybko wzbudzał zaufanie. Jego łupem padł przede wszystkim sprzęt budowlany, biżuteria oraz elektronika. Łączne straty oszacowano na przeszło 30 tysięcy złotych. Większość mienia wstawiał do lombardów – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Jak się okazało, zatrzymany to multirecydywista. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzuty. Policjanci odzyskali już większość skradzionego mienia. 37-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Autor: redakcja

Dodaj komentarz