Okradał znajomych, pracodawcę i przypadkowe osoby. Recydywista w potrzasku
08:19 17-11-2023

W ostatnim czasie kryminalni z komisariatu w Niemcach mieli sporo zgłoszeń o włamaniach i kradzieżach. Policjanci zatrzymali do tych spraw 37-latka.
– Operacyjni podczas pracy z zatrzymanym udowodnili mu, aż 13 włamań, 4 kradzieże i 2 przywłaszczenia. Mężczyzna okradał znajomych, pracodawcę oraz przypadkowo poznane osoby, u których szybko wzbudzał zaufanie. Jego łupem padł przede wszystkim sprzęt budowlany, biżuteria oraz elektronika. Łączne straty oszacowano na przeszło 30 tysięcy złotych. Większość mienia wstawiał do lombardów – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.
Jak się okazało, zatrzymany to multirecydywista. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzuty. Policjanci odzyskali już większość skradzionego mienia. 37-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 15 lat więzienia.