690 680 960

Funkcjonariusze KAS zarekwirowali ponad pół tysiąca urządzeń do gier hazardowych (zdjęcia)

W minionym roku funkcjonariusze KAS z woj. lubelskiego zabezpieczyli 514 nielegalnych automatów i innych urządzeń służących do gier hazardowych. W ramach profilaktyki antyhazardowej spotkali się z blisko dziesięcioma tysiącami uczniów, rodziców i nauczycieli.

W minionym roku funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej, w ramach realizacji jednego z zadań, prowadzili na szeroką skalę kontrole z zakresu zwalczania nielegalnego hazardu. Działania prowadzone były w lokalach usytuowanych na terenie całego województwa lubelskiego, zarówno w miastach, jak i mniejszych miejscowościach i wsiach.

Niejednokrotnie nielegalne automaty funkcjonariusze ujawniali w budach, przyczepach czy kontenerach. Łącznie w minionym roku lubelska KAS zabezpieczyła 514 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych.

W grudniu 2019 r. funkcjonariusze lubelskiej KAS prowadzili kontrole m.in. Rykach, Puławach, Chełmie, Terespolu i Zamościu. W wyniku tych działań funkcjonariusze zabezpieczyli 21 urządzeń do nielegalnych gier hazardowych, dokumentację związaną z prowadzoną działalnością, klucze do automatów, a także ponad 10 tys. zł. Zatrzymana gotówka w większości przeznaczona była do wypłaty ewentualnych wygranych.

Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi też m.in. ogólnopolską akcję informacyjną pn. „Hazard? Nie, dziękuję!”. Celem akcji jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych.

Akcja ma również zwrócić uwagę, jakie konsekwencje prawne wiążą się z udziałem w procederze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych. Tylko w ubiegłym roku funkcjonariusze lubelskiej KAS dotarli do blisko 10 tys. osób, prowadząc spotkania w 115 szkołach.

(fot. KAS)

4 komentarze

  1. Hazard? Nie, dziękuję!, chyba, że w państwowym kasynie, zgodnie z prawem – wtedy tak. Co to za głupia przykrywka dla likwidowania prywatnych maszyn? KAS nie robi tego ze względów społecznych tylko finansowych.

  2. Takie kontenery są gęsto a nawet jak zrobią nalot i konfiskatę automatów to po kilku dniach znowu działa.
    Chwalili się kilka miesięcy temu że zlikwidowali w Niedrzwicy i po kilku dniach cud – żyje.

    • znaczy że dostawców świeżej gotówki nie brak. Faktycznie jechałem tuz przed świetami z Wawy na janów lub to magiczne siódemki migały dość często

  3. Skasujcie ten bajzel obok kiosku na przeciwko Biedry przy ul. lotniczej, jak długo będzie działał ten przybytek dla krymino
    oszustów!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie