Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Frampol: Granat zamiast ziemniaka. Wybuchowe znalezisko na polu

W minioną sobotę podczas prac polowych w gminie Frampol jeden z mieszkańców natrafił na niewybuch. Niebezpieczny przedmiot zabezpieczyli saperzy.

Do natknięcia się na niebezpieczne znalezisko doszło w sobotę na terenie gminy Frampol. Jeden z mieszkańców podczas wykopywania ziemniaków znalazł przedmiot, kształtem przypominający granat moździerzowy.

Na miejsce wezwano policję. Niewybuch, został zabezpieczony przez funkcjonariuszy do momentu przybycia saperów. Wczoraj niebezpieczne znalezisko trafiło na poligon do neutralizacji.

– Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie należy to miejsce tak oznaczyć by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, ze bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów – informuje asp. Milena Wardach z biłgorajskiej Policji.

2015-09-15 13:57:56
(fot. ilustr. lublin112.pl)

7 komentarzy

  1. Policjanci zabezpiecza teren i powiadomią saperów.
    SERIO ZABEZPIECZA A NIE ZABEZPIECZAJĄ

  2. Ja to bym takiego ziemniaka dał teściowej 😀 niech się kobietka lekko rozerwie:D

    • A coś się kolego teściowej czepił? Ciekawe jak tobie by się taki ziemniak trafił. Dopiero by się bałaganu narobił?

  3. A bardzo duże to jakie ? Bo wachlarz jest w zasadzie duży od nastu do setek milimetrów średnicy

  4. takie upały były to i granaty urosły 🙂

  5. Jakie czasy – takie kartofle!

Wiadomości z info112