690 680 960

Firma ubezpieczeniowa rozdaje światełka odblaskowe z migającą lampką. Ma to poprawić bezpieczeństwo pieszych

Ponad ponad 200 tysięcy światełek odblaskowych z migającą lampką zostanie rozdanych mieszkańcom. Każdy może otrzymać ich pięć, dla siebie, jak też dla rodziny. Będą one wydawane do wyczerpania zapasów.

W czwartek 21 listopada jedna z firm ubezpieczeniowych rozpoczęła akcję mającą na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chodzi o osoby piesze, które zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym są najbardziej narażone na wypadki. Wszystko dlatego, że wcześnie zapada zmrok, przez co stają się mniej widoczni na drogach. Ogólnie patrząc na statystyki policji, piesi padają ofiarą prawie co czwartego wypadku drogowego. Wiele z nich niestety kończy się tragicznie w skutkach.

Dlatego też od lat prowadzone są działania związane z promowaniem noszenia odblasków. Z naukowych badań wynika jednoznacznie, że pieszy wyposażony w odblask jest widoczny nawet ze 150 metrów. Kierowca, który jedzie po zmroku, dostrzeże go około pięć sekund wcześniej. Jest to czas, który daje kierowcy szansę na ominięcie pieszego albo naciśnięcie w porę hamulca. Wprowadzone kilka lat temu zmiany w przepisach nakazują, aby każda osoba poruszająca się po zmierzchu drogą poza obszarem zabudowanym posiadała elementy odblaskowe.

Według inspektora Mariusza Ciarki, rzecznika prasowego komendanta głównego policji, widać poprawę w zachowaniu kierowców na drodze, co skutkuje mniejszą liczbą wypadków. W październiku tego roku było o ponad 260 mniej wypadków niż rok wcześniej, a więc o prawie 10 proc. W okresie Wszystkich Świętych, gdy Polacy masowo wyjeżdżali odwiedzać groby bliskich, liczba wypadków spadła aż o połowę. To pokazuje, jak ważne są wszelkie działania mające na celu uświadamianie uczestników ruchu na temat zagrożeń oraz sposobów ich unikania.

Kolejną tego typu akcję rozpoczęło PZU. Jak wyjaśnia Dorota Macieja inicjatorka kolejnych społecznych kampanii „Prowadzisz? Odłóż telefon” i „Z życia też zrezygnujesz?!”, nie ma drogi na skróty, gdy stawką jest ludzkie życie. Dlatego też w ubiegłym roku rozdawane były odblaski wszystkim uczniom klas I-III w Polsce. W tym roku we wszystkich ponad 400 oddziałach PZU w całej Polsce każdy może otrzymać światełka odblaskowe z migającą lampką.

Światełka może otrzymać każdy, niezależnie od tego, czy jest klientem PZU czy też nie. Firma przygotowała ich ponad 200 tysięcy, każdy chętny może odebrać 5 odblasków dla siebie i swojej rodziny. Warto się spieszyć, gdyż będą one wydawane do wyczerpania zapasów. Jak dodaje Dorota Macieja, w ten sposób firma chce zapobiegać wypadkom i ratować ludzkie życie. Kampanie PZU na rzecz bezpieczeństwa są częścią szerszego projektu #10latdłużej. To społeczna strategia firmy obejmująca także profilaktykę zdrowotną i inicjatywy na rzecz większej aktywności fizycznej Polaków.

(fot. nadesłane)

9 komentarzy

 1. Lubelski cebulion jak swoją powiatówką pędzi, to mniej jak 90 to chyba tylko w drodze do kościoła =)

 2. „rozpoczęła akcję mającą na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym” – rozpoczęła akcje reklamowania tej firmy.
  U nas nie ma tej mentalności, że za reklamę trzeba płacić, jeśli chcą abym reklamował ich firmę – muszą mi zapłacić, proste.
  Najlepsze są reklamówki w marketach – płacę 50gr za to, że mam obnosić się z ich reklamą…

  • Płacisz 50gr za reklamówkę wartą 1 PLN. Różnicę w wartości pokrywa reklamodawca (Tak w skrócie pisząc).
   Za odblaski nie płacisz nic, a poprawiają Twoje bezpieczeństwo. Czyli Ty cos dostajesz, a sponsor dostaje reklamę.

 3. dlaczego nie ma obowiązku dla producentów ubrań żeby umieszczać jakieś odblaskowe elementy,unia za idiotyzmy typu żarówki,odkurzacze,krzywizna banana chętnie się bierze

  • Część producentów wstawia elementy odblaskowe (większość ubrań do biegania) i to jest bardzo dobre rozwiązanie. Klient decyduje czy kupi to czy tamto. Jakby ubrania bez się nie sprzedawały to producenci szybko by wstawiali odblaski i to bez ustaw i nakazów.

 4. A może warto napisać gdzie to rozdają?

 5. PZU to złodziejska firma . Najbardziej zaniżają odszkodowania podług innych firm a składki mają nie niskie . Wyceny robią w chinach i później trzeba się z nimi sądzić .
  I dlatego rozdają te światełka żeby wpłacać składki i jak najmniej odszkodowań . Nie życzę nikomu źle ale PZU powinno się prześwietlić to taki drugi amber gold.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas