Festyn z loterią na szczytny cel. Można było wygrać kurę, kaczkę lub królika

Wczoraj strażacy z podlubelskiego Babina zorganizowali festyn rodzinny. W loterii fantowej do wygrania były nietypowe nagrody.

W niedzielę w miejscowości Babin w gminie Bełżyce w tamtejszej jednostce OSP odbył się festyn rodzinny połączony z loterią fantową. Organizatorem zabawy byli strażacy, którzy oprócz prezentacji sprzętu jaki mają na wyposażeniu oraz pokazów umiejętności strażackich przygotowali także loterię fantową. Gościnnie zaproszono kilka zaprzyjaźnionych jednostek OSP z Kol.Chmielnik, Strzeszkowic i Pawlina.

W trakcie pikniku druhowie z miejscowej jednostki zorganizowali dla przybyłych strażaków kilka konkurencji, w których rywalizowali oni pomiędzy sobą. Mieli za zadanie min. jak najszybciej ubrać się w specjalne ubrania do gaszenia pożarów raz aparaty ochrony dróg oddechowych, czy też brali udział w konkurencji niczym z zawodów strong man, przerzucając ogromne koło czy wyciskając ciężarki.

W czasie festynu kuchnia serwowała pyszną grochówkę, kiełbaski na gorąco czy szaszłyki a dla spragnionych również napoje chłodzące. Najmłodsi z mieszkańców oblegali wozy strażackie, w których mogli usiąść za kierownicą czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Z kolei w loterii fantowej można było wygrać nietypowe nagrody, wśród nich kury, kaczki, gołębie, króliki czy też worek zboża.

(fot. nadesłane)
2014-08-25 08:00:01

4 komentarze

  1. Szkoda tylko ,że pogoda była troszeczkę kapryśna ale zabawa w poszczególnych konkurencjach była przednia , dzięki za zaproszenie i dobrą organizację….pozdrawiam

  2. a na jaki to szczytny cel?

  3. Chyba mają za dużo pieniędzy lub gmina sponsorowała a inne jednostki siedzą jak mysz pod miotłą bez wyposażenia w obdartych budynkach bo tu się nie opłaca dać lecz za kurę, kaczkę lub królika idzie wszystko załatwić.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Lubelski Marsz Rotmistrza Pileckiego
Spacer z przyrodnikiem nad Zalewem Zemborzyckim
Głos młodego pokolenia dziś, to głos jutra Europy. Debata „Przyszłość Europy”
Perła Students’ Stage #PomagamyUkrainie
Zjazd Żołnierzy 9 P.P. Legionów Armii Krajowej Ziemi Zamojskiej w Zwierzyńcu