Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Festiwal Maliniaki, czyli wielkie święto producentów malin, jak też mieszkańców

W niedzielę 9 lipca na stadionie Orła w Mikuszewskim koło Urzędowa odbędą się tegoroczne Maliniaki. Wydarzeniem towarzyszącym Maliniakom będzie „Piknik z Produktem Polskim”.

Festiwal Maliniaki to jedno z największych wydarzeń kulturalnych, jakie odbywają się na terenie powiatu kraśnickiego. Impreza nawiązuje do owoców, których uprawia się w tych okolicach najwięcej w Polsce. Niezwykle chętnie bawią się się na niej również mieszkańcy miasta, jak też wielu miejscowości.

Tegoroczna edycja ponownie ma być wielkim malinowym świętem, na którym nie zabraknie wielu pozytywnych emocji, niezapomnianych wrażeń i ciekawych atrakcji. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele pw. św. Mikołaja w Urzędowie o godz. 13:00, a następnie o godz. 14:30 ruszy część oficjalna. Na początku nastąpi wręczenie medali i odznaczeń Starosty Kraśnickiego oraz odbędzie się rozstrzygnięcie konkursów m.in. na najładniejsze stoisko promocyjne.

Zaplanowano również blok artystyczny, w którym oprócz występów lokalnych artystów, wystąpi Maciej Smoliński oraz Zespół „Defis”. Dla uczestników wydarzenia przewidziano kiermasz rękodzielnictwa, stoiska promocyjne oraz wiele innych atrakcji również dla najmłodszych. O godz. 21:00 zaplanowano koncert gwiazdy wieczoru – Zespołu MIG. Imprezę zakończy dyskoteka z DJ-em.

Wydarzeniem towarzyszącym Maliniakom będzie „Piknik z Produktem Polskim”, który stanowi I Etap powiatowego konkursu pn. „Bitwa Regionów”. Jest to największy konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń skupiających kobiety z terenów wiejskich Powiatu Kraśnickiego. Do przedsięwzięcia zgłosiło się 26 Kół Gospodyń Wiejskich z całego powiatu, chcąc poprzez swoje
uczestnictwo zaprezentować potrawy regionalne, związane z obszarem działalności danego koła.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Festiwal Maliniaki, czyli wielkie święto producentów malin, jak też mieszkańców

(fot. materiały organizatora)

11 komentarzy

 1. Maliniak vel narciarz też będzie?

 2. Przecież się nie opłaca to co tu świętować?

 3. Polecam Bolesław Leśmian „W malinowym chruśniaku”

 4. … każda okazja dobra by się napić , z radości czy też smutku

 5. Malinowy bimber na otarcie łez…

 6. Część oficjalna tj. przemowy włodarzy podobno została już odwołana. Protestujący szykują malinowe natarcie na rynek w Urzędowe. Bitwa na maliny rozpoczęta

 7. Ciekawe czy jajka też będą?

 8. bedziecie swiatowac glupote ? hahaha

 9. Część oficjalna została odwołana z względu na panującą sytuację na rynku malinowym.
  Jest co świętować ? naprawdę…..

 10. Bojkotować włodarzy

Dodaj komentarz