690 680 960

Ekopiknik Rodzinny nad Zalewem Zamborzyckim

Warsztaty, wystawy i nauka przez zabawę – szereg eko-atrakcji to wszystko było podczas niedzielnego ekopikniku nad Zalewem Zamborzyckim. Impreza z ochroną środowiska w roli głównej rozpoczęła wakacje w Lublinie.

Podczas Ekopikniku odbyły się warsztaty z garncarstwa, czerpania papieru oraz wyplatania wikliny papierowej, a także prezentacja zwierząt ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Lublinie. Można było obejrzeć wystawę fotografii o tematyce recyklingowej, pokaz kowalstwa artystycznego i prezentację metod pracy na drzewach z wykorzystaniem sprzętu alpinistycznego.

Podczas imprezy można było dowiedzieć się jak, w bezpieczny dla środowiska sposób, należy pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Dzieci mogły zasiąść za kierownicą śmieciarki oraz na motocyklach udostępnionych przez patrol ruchu drogowego lubelskiej policji.

Na zakończenie pikniku zagrał zespół „Shantymen” oraz TaLLib.

2014-06-29 18:06:02
(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie