690 680 960

E-recepta – jak można otrzymać ją w 15 minut?

Platformy specjalizujące się w dziedzinie telemedycyny, takie jak Med24, cieszą się szczególną popularnością wśród pacjentów. Niezależnie od wieku czy dolegliwości, zdecydowana większość z nas docenia możliwość odbycia szybkiej wizyty z dowolnego miejsca na ziemi, niezależnie od tego, czy pomocy oczekujemy w ciągu dnia, w nocy czy dzień świąteczny. Dzięki telemedycynie możemy uzyskać szybką pomoc bez konieczności oczekiwania na wizytę w tradycyjnej przychodni, w tym również receptę obejmującą potrzebne lekarstwa, otrzymując ją nawet w zaledwie 15 minut. Czym wyróżnia się e-recepta? Co trzeba zrobić, żeby ją otrzymać? Zachęcamy do poznania odpowiedzi zawartych w poniższym artykule.

Jak działa recepta online? Kiedy to dobre rozwiązanie?

E-recepta to nic innego, jak zamiennik tradycyjnej papierowej recepty, której odczytanie stanowiło niekiedy wyzwanie nawet dla farmaceutów. Obecnie pacjenci otrzymują jedynie krótki 4-cyfrowy kod, na podstawie którego w aptece wydawane są przepisane lekarstwa. Co istotne, aby otrzymać nowoczesną receptę nie trzeba nawet udawać się do przychodni – wystarczy skorzystać w tym celu z platformy telemedycznej, np. Med24, gdzie można uzyskać ją nawet w 15 minut. Główną zaletą tego rozwiązania jest możliwość konsultacji z lekarzem bez względu na aktualne miejsce pobytu oraz dzień tygodnia czy jego porę.

E-recepta i jej najważniejsze zalety

Oprócz tego, że receptę otrzymać można nawet w weekendy, święta czy też przebywając na wakacjach w innym kraju, wyróżnić można jeszcze kilka innych istotnych zalet tego rozwiązania. Wygoda, która jest komfortowa dla większości pacjentów, dla osób niepełnosprawnych stanowi szczególną korzyść – nie trzeba bowiem ryzykować własnego zdrowia, wybierając się osobiście do przychodni. Ponadto, korzystanie z platformy telemedycznej w celu uzyskania e-recepty to bardzo duża ulga dla pacjentów regularnie przyjmujących określone leki, nie mogących przerwać trwającej kuracji. Dzięki szybkim procedurom, recepta jest możliwa do zrealizowania nawet w 15 minut bez konieczności wychodzenia z domu, stania w długich kolejkach w przychodni i niepotrzebnego narażania zdrowia własnego, jak i swoich bliskich.

Wizyta “E-recepta” na platformie telemedycznej Med24 – co to takiego?

Poznając zalety recepty online warto jednak zwrócić uwagę na miejsce, do którego skierujemy swoje kroki po dany dokument. Bezpiecznym wyborem są platformy obejmujące konsultacje lekarskie, takie jak Med24, na których to właśnie lekarz decyduje o zasadności wystawienia recepty. 

W zależności od potrzeb, można zdecydować się na wizytę online “e-recepta kontynuacja” (lekarz na podstawie ważnej dokumentacji medycznej, potwierdzającej zażywanie danego

leku oraz rozmowie z pacjentem, wystawi e-receptę) bądź “e-recepta nowy lek” (lekarz na podstawie wywiadu medycznego może zadecydować o przepisaniu odpowiednich leków). Dzięki temu każdy z pacjentów zyskuje profesjonalną opiekę lekarską w krótkim czasie, nie martwiąc się o własne zdrowie. 

E-recepta – jak ją uzyskać w 15 minut?

Cała procedura jest niezwykle prosta, dzięki czemu bez problemu poradzą sobie z nią nawet seniorzy, którzy miewają problemy z biegłą obsługą internetu. Konsultację można odbyć za pośrednictwem komputera lub urządzenia mobilnego, które akurat mamy pod ręką – wystarczy jedynie stabilne połączenie z siecią. Następnie wystarczy wejść na stronę platformy telemedycznej Med24, określić rodzaj wizyty, uiścić opłatę i przesłać swoją dokumentację medyczną. 

W kolejnym kroku wystarczy już tylko poczekać na kontakt ze strony specjalisty, który po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem zdecyduje o zasadności wystawienia recepty obejmującej dane farmaceutyki. Jeżeli lekarz wypisze receptę, jej kod niemal natychmiast udostępniony zostanie pacjentowi w wiadomości sms i email, dzięki czemu od ręki będzie mógł on zrealizować ją w dowolnej aptece na terenie naszego kraju. 

Podsumowując: e-recepta w połączeniu z konsultacją lekarską online to niezwykle komfortowe dla pacjentów rozwiązanie niosące za sobą wiele zalet – od oszczędności czasu, aż po oszczędność zdrowia, które stanowi w naszym życiu jeden z najcenniejszych skarbów. Warto zatem zadbać o nie kompleksowo, korzystając między innymi z możliwości platformy telemedycznej Med24 i odbywając wizyty w bezpiecznych dla siebie warunkach.

Kursy walut

  • USD 3.981zł 0.84%
  • GBP 5.035zł 0.57%
  • EUR 4.3492zł 0.38%
  • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas