Dziś zawyją w Lublinie syreny

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Lublin informuje, że w dniu 19 grudnia (czwartek) 2013 roku o godzinie 12:00 w ramach planowego treningu Systemu Wykrywania i Alarmowania zostaną włączone na 1 minutę syreny na terenie Lublina. Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego prosi mieszkańców o niepodejmowanie w związku z włączeniem syren żadnych działań.

Szczegółowy harmonogram testowego włączania syren alarmowych w 2013 roku, dostępny jest na stronie Samorządu Miasta Lublin www.um.lublin.eu w dziale Urząd dla mieszkańców, w zakładce Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe / Syreny alarmowe – treningi, harmonogramy/ 2013. Natomiast opisy sygnałów alarmowych znajdują się w zakładce sygnały alarmowe.

Celem treningu jest doskonalenie działania jednostek i elementów systemów – SYSTEMU WYKRYWANIA i ALARMOWANIA (SWA) oraz SYSTEMU WCZESNEGO OSTRZEGANIA
w przesyłaniu, przekazywaniu i informowaniu o zagrożeniach oraz o prowadzeniu akcji ratunkowej pomiędzy poszczególnymi ogniwami, służbami i jednostkami ratowniczymi.

2013-12-19 06:39:04
(fot. Thomas Schulze Wikipedia)

2 komentarze

  1. ……..gdyby na prawdę coś się działo to nikt nie będzie reagował bo każdy będzie myślał że to alarm testowy. Moim zdaniem takie działanie jest bez sensu ponieważ społeczeństwo się „znieczula” na tego typu działania.

  2. A poza tym, co mamy robić, jeżeli taki alarm będzie prawdziwy? Mamy uciekać do piwnic?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!
Wirtualne spotkanie z Kombatantem AK i NZW ppor. Włodzimierzem Korsakiem