Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dziś rozpoczęły się Lubelskie Dni Seniora. W programie koncerty, zajęcia sportowe i wycieczki z przewodnikami

We wtorek 8 czerwca rozpoczęły się Lubelskie Dni Seniora. Ich program wzbogaci dodatkowe wydarzenie, jakim będzie koncert Łukasza Jemioły w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim w dniu 12 czerwca.

Oferta tegorocznych Lubelskich Dni Seniora obejmuje różnorodne atrakcje. Ze względu na obostrzenia, wszystkie odbędą się na świeżym powietrzu. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego UMCS, Muzeum Wsi Lubelskiej oraz autorskie spacery z przewodnikiem po Lublinie to plan na pierwszy dzień. Uczestnicy poznają historię lubelskich wodociągów, przejdą szlakiem pałaców, odkryją ciekawe miejsca przy ul. Kalinowszczyzna.

Hasłem drugiego dnia jest sport, jako klucz do dobrego zdrowia. Seniorzy będą mogli uczestniczyć w treningach sportowych. W programie znajdą m.in. poranną gimnastykę, spacer z kijami, trening tenisa, tai chi, czy propozycję międzypokoleniowej gry w koszykówkę.

Trzeciego dnia, w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim, odbędzie się koncert „Śpiewające fortepiany – koncertowo i z humorem” w wykonaniu Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana z udziałem wokalistów Joanny Stefańskiej-Matraszek (sopran) i Ireneusza Miczki (baryton). Dodatkową atrakcją dla lubelskich seniorów będzie koncert Łukasza Jemioły. Odbędzie się w sobotę (12 czerwca) o godz. 18.00 w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim. Artyście akompaniować będą Urszula Czerniak na kontrabasie i Michał Iwanek na pianinie.

– Wracając po rocznej przerwie do obchodów Lubelskich Dni Seniora proponujemy możliwie najszerszy program wydarzeń i atrakcji z zachowaniem obostrzeń wynikających ze stanu epidemii. W kolejnych dniach seniorzy będą mieli możliwość ciekawie i aktywnie spędzić czas. Zgodnie z ideą Dni Seniora, którą jest upowszechnianie aktywności społecznej, przygotowane wydarzenia zachęcają do rozwijania pasji, poszerzania wiedzy i nawiązywania kontaktów. Z radością zapraszam lubelskich seniorów do skorzystania z oferty, którą dla nich przygotowaliśmy – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Na wycieczki tematyczne z przewodnikami, zajęcia sportowe i koncert 10 czerwca obowiązują zapisy. Na koncert 12 czerwca wejście jest wolne, do wyczerpania miejsc na widowni. Szczegółowe informacje o ofercie i sposobach rezerwacji miejsc znajdują się na stronie lublin.eu.

POBIERZ

Lubelskie Dni Seniora – Program.pdf

(fot. pixabay.com)

2 komentarze

  1. W *** se to wsadźcie, otwórzcie przychodnie. Moją matkę na prawdopodobne zapalenie płuc jakaś ***; lekarka przez telefon leczy.

  2. #SeniorPride
    #SeniorLivesMatters

Wiadomości z info112