Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Dzień Miodu i Pieroga, Święto Czosnku, Festyn z Susłem, Imieniny Hanny lub Zażynki. Weekend będzie obfitował w imprezy

Zgodnie z tradycją prezentujemy niektóre z wydarzeń, jakie w weekend odbywać się będą w całym regionie. Są wśród nich małe pikniki, jak też duże koncerty. Jeżeli jeszcze nie zaplanowaliście, gdzie wybrać się w sobotę lub niedzielę, warto skorzystać z tego, co przygotowali organizatorzy poszczególnych imprez. W linkach znajdziecie szczegóły wydarzeń.

SOBOTA

Dni Krasnobrodu: Gwiazdami wieczoru będą zespoły Mejk i Topky
Na terenie rekreacyjnym przy ulicy Partyzantów, odbędą się tegoroczne Dni Krasnobrodu. Więcej informacji TUTAJ.

Moto Piknik w Woli Uhruskiej. Będzie też parada motocyklowa
Na ośrodku Pompka w Woli Uhruskiej odbędzie się Moto Piknik. W programie jest parada motocyklowa drogami powiatu, a także szereg dodatkowych atrakcji. Więcej informacji TUTAJ.

Dni Annopola: Gwiazdą wieczoru będzie zespół VIDEO
Na stadionie MGKS „Wisła” odbędą się tegoroczne Dni Annopola. Z kolei na najbliższy wtorek zaplanowano mszę św. w intencji mieszkańców. Więcej informacji TUTAJ.

Kilkuset rekonstruktorów z całej Europy zjechało na Lubelszczyznę. Co z tego wynikło będzie można zobaczyć w sobotę
W ubiegłym roku w Czumowie zorganizowano inscenizację Bitwy nad Bugiem, w której wzięło udział 400 rekonstruktorów z całej Europy. Wtedy też nakręcono zdjęcia do filmu, którego premierę zaplanowano na najbliższą sobotę. Więcej informacji TUTAJ.

Familijne kino plenerowe na leżakach
W parku Platerów w Konstantynowie odbędzie się familijne kino plenerowe na leżakach. Zaplanowano projekcję filmu pod tytułem” Chłopiec z chmur”. Na miejscu będzie możliwość zakupu popcornu i waty cukrowej. Więcej informacji TUTAJ.

Zalew Kultury nad Zalewem w Janowicach
Nad Zalewem w Janowicach odbędzie się wydarzenie pn. Zalew Kultury. Rozpocznie je autorski spektakl Teatru Prima „Złota Rybka”, a dokładnie uwspółcześniona wersja znanej historii biednego Rybaka i spełniającej najskrytsze marzenia Złotej Rybki. Będzie też pokaz strażaków, festiwal gier planszowych oraz karaoke. Więcej informacji TUTAJ.

Kulturalne Lato Filmowe z Sylwestrem Chęcińskim. Tym razem będzie można obejrzeć film „Kochaj albo rzuć”
W ośrodku wczasowo-wypoczynkowym Roztoczanka będzie można obejrzeć kultowy film „Kochaj albo rzuć”. Projekcja odbywać się będzie w ramach realizowanego przez susiecki GOK projektu Kulturalne Lato Filmowe z Sylwestrem Chęcińskim. Więcej informacji TUTAJ.

„Poznajmy się w Zamościu” czyli piknik rodzinny na Rynku Wielkim
Na Rynku Wielkim w Zamościu odbędzie się piknik rodzinny pod hasłem – „Poznajmy się w Zamościu”. Organizatorem wydarzenia jest Wspólny Sekretariat Techniczny Programu Współpracy Transgranicznej. Więcej informacji TUTAJ.

Ludowe Spotkanie z Zaśpiewem i Przytupem czyli wspólne biesiadowanie z zaśpiewem i przytupem na żywo
Na boisku sportowym w Jatutowie odbędą się Ludowe Spotkanie z Zaśpiewem i Przytupem. Wydarzenie organizowane jest już po raz czwarty i cieszy się dużą popularnością. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik Rodzinny z cyklu „Integracje” na Kośminku
Na placu przy ul. Sulisławickiej i ul. Tetmajera-Przerwy w Lublinie odbędzie się piknik rodzinny. To jeden z elementów cyklu „Integracje” realizowanego w wakacje w dzielnicach miasta. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”
W Nałęczowie odbędzie się VI edycja festiwalu produktów tradycyjnych i regionalnych „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”. Jest to wspólna inicjatywa województw lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. Lubelską odsłonę organizują Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie oraz Miasto Nałęczów. Więcej informacji TUTAJ.

IX Festiwal Sztuk Naturalnych Zew Natury
Na włodawskiej scenie przy czworoboku wystąpią m.in.: VooVoo, Grubson, Iksy oraz Antek Sojka Music & Janek Pęczak z zespołem. Będą też stoiska rękodzielnicze, warsztaty z haftu, recital fortepianowy w Parku Kasztanowym, wystawy, pokaz instrumentów muzycznych z Roztocza oraz warsztaty kuchni polsko-ukraińskiej. Więcej informacji TUTAJ.

Dzień Produktu Lokalnego i Powiatowy Dzień Kół Gospodyń Wiejskich
Przy remizie w Witaniowie odbędzie się III Dzień Produktu Lokalnego i II Powiatowy Dzień Kół Gospodyń Wiejskich. Podczas wydarzenia odbędzie się prezentacja produktów lokalnych, degustacja tradycyjnych wyrobów oraz konkursy kulinarne. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Więcej informacji TUTAJ.

Rodzinny Rajd rowerowy Tour de Lubelskie tym razem w Pawłowie
Kolejny rajd rowerowy Tour de Lubelskie odbędzie się w okolicach Chełma. Wydarzenie promuje zbliżający się słynny wyścig kolarski Tour de Pologne, którego trasa w tym roku po raz kolejny przebiega m.in. właśnie przez tereny powiatu chełmskiego. Więcej informacji TUTAJ.

Kino w Bramie: Będzie można obejrzeć pierwszą adaptację „Pana Tadeusza” z 1928 roku
W plenerowym Kinie w Bramie przy ul. Królewskiej 3 w Lublinie będzie można obejrzeć pierwszą adaptację „Pana Tadeusza” z 1928 roku. Film został odnaleziony w 2006 roku i poddany cyfrowej rekonstrukcji. Udział w projekcji jest bezpłatny. Więcej informacji TUTAJ.

Przełamanie Lata w Krasnymstawie. Gwiazdami wieczoru będą zespoły SONiC i MeGustar.
Przy ul. Zaułek Nadrzeczny w Krasnymstawie odbędzie się koncert Przełamanie Lata. Na dwudniowej imprezie wystąpią m.in. Cezary Bojankowski, Piotr „Elvis” Jaworski, Trio-Top, DJ Astero, a gwiazdami będą zespoły SONiC i MeGustar. Dla dzieci przygotowano dmuchańce, dla starszych stoiska gastronomiczne. Impreza w sobotę rozpocznie się o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 16:00. Więcej informacji TUTAJ.

Kazimierski Festiwal Literacki „Dwa księżyce – słowa mają moc”
W Kazimierzu Dolnym odbędzie się Festiwal Literacki „Dwa księżyce – słowa mają moc”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej informacji TUTAJ.

Letnie kino samochodowe w Puławach
Na parkingu Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Puławach odbędzie się kolejna, dziesiąta już edycja letniego kina samochodowego. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu Weekendlove Puławy. Więcej informacji TUTAJ.

Wakacyjny Turniej Piłki Siatkowej Plażowej
Na plaży w Marinie Puławy odbędzie się kolejny wakacyjny Turniej Piłki Siatkowej Plażowej. Warto wziąć udział w tym wydarzeniu. Zapisy prowadzone są w dniu zawodów. Więcej informacji TUTAJ.

Kazimierski Festiwal Organowy
Kazimierska Fara nów rozbrzmiewać będzie wspaniałymi dźwiękami organów i innych instrumentów towarzyszących. Tym razem koncert zagra na organach Jaroslav Tuma. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik Retro w Kośminie nad Wieprzem czyli „Podwieczorek na trawie – lata 20- i 30-te XX wieku w stylu RETRO”
W Kośminie nad Wieprzem odbędzie się Piknik Retro stylizowany na dawne polskie pikniki na łonie natury. Warto ze sobą zabrać koc piknikowy. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal „Śladami Singera” w Biłgoraju
W Biłgoraju będzie można wziąć udział w tegorocznej edycji Festiwalu „Śladami Singera”. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal „Śladami Singera” w Starym Dzikowie
W Starym Dzikowie będzie można wziąć udział w tegorocznej edycji Festiwalu „Śladami Singera”. Więcej informacji TUTAJ.

Wieczorki Muzyczne w Zoomie Natury
W Zoomie Natury odbędzie się potańcówka. Do tańca muzykę zaserwuje Dj. Wydarzenie to od lat cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. Więcej informacji TUTAJ.

Kocham Swoją FSC, czyli Zlot Pojazdów Zabytkowych i PRL
W Lublinie rozpocznie się święto miłośników pojazdów zabytkowych oraz pochodzących z czasów PRL-u. Impreza potrwa dwa dni. Więcej informacji TUTAJ.

NIEDZIELA

Dni Krasnobrodu: Gwiazdami wieczoru będą zespoły Mejk i Topky
Na terenie rekreacyjnym przy ulicy Partyzantów, odbędą się tegoroczne Dni Krasnobrodu. Więcej informacji TUTAJ.

Dni Parczewa: Gwiazdą imprezy będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy
Na stadionie MOSiR przy Al. Jana Pawła II o godz. 16.00 rozpocznie się sportowa część imprezy: konkurencje indywidualne dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz rodzinne. Od godz. 17.00 ruszą występy artystyczne, animacje i konkursy przygotowane przez Parczewski Dom Kultury. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal Smaków nad Wolicą. Będzie konkurs na najsmaczniejsze pierogi
W Wiejskim Domu Kultury w Wólce Orłowskiej odbędzie się Festiwal Smaków nad Wolicą. W trakcie wydarzenia zaplanowano konkurs na najsmaczniejsze pierogi. Więcej informacji TUTAJ.

Charytatywna Gala Muzyki Tanecznej. Wystąpi szereg gwiazd disco polo
Na boiskach treningowych Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się III Charytatywna Gala Muzyki Tanecznej Hrubieszów 2022. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na leczenie dwójki dzieci z powiatu hrubieszowskiego. Więcej informacji TUTAJ.

Strażacy z Dereźni będą świętować 95-lecie. Organizują imprezę
Na stadionie w Dereźni odbędą się obchody 95-lecie OSP Dereźnia. W programie jest szereg koncertów, a impreza potrwa do północy. Więcej informacji TUTAJ.

Festyn integracyjny w Worgulach
Na placu przy świetlicy w Worgulach odbędzie się Festyn integracyjny. Organizatorzy zapraszają na kiermasz polskich i ukraińskich potraw, dla najmłodszych animacje, dmuchaniec, przejazdy quadem. Będzie można podziwiać występy artystyczne oraz pokaz strażacki. Na koniec zaplanowano potańcówkę na dechach. Więcej informacji TUTAJ.

Sąsiedzkie spotkania w Sułowie
W niedzielę odbędą się w „Sąsiedzkie spotkania w Sułowie”. Impreza startuje o godz. 16:30. Więcej informacji TUTAJ.

Dzień Miodu i Pieroga: Rodzinny Ekopiknik „Naturalnie Lubelskie”
Nad Zalewem Biszcza-Żary odbędzie się Rodzinny Ekopiknik „Naturalnie Lubelskie” Dzień Miodu i Pieroga. Będą m.in. stoiska z wypiekami regionalnymi, degustacja miodów i pierogów gryczanych, place zabaw dla dzieci, konkursy z nagrodami, rowerki wodne, gastronomia. Więcej informacji TUTAJ.

Święto Czosnku w Rudniku
Na boisku sportowym w Rudniku, po kilku latach przerwy, odbędzie się Święto Czosnku. Rejon ten nieodłącznie kojarzy się z licznymi uprawami tego produktu. Więcej informacji TUTAJ.

Koncert zespołu Dagadana w Świdniku
W kościele pod wezwaniem Św. Kingi w Świdniku odbędzie koncert zespołu DAGADANA, który od 2008, znakomicie łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Więcej informacji TUTAJ.

Szanty i ryby w Opolu Lubelskim
Na Kąpielisku Miejskim w Opolu Lubelskim odbędzie się wydarzenie „Szanty i ryby w Opolu Lubelskim”. Będzie można przenieść się w klimat mazurskich jezior, tradycyjnie nie zabraknie też świeżej rybki od „Pstrąg Pustelnia”. Więcej informacji TUTAJ.

Święto Sportu Powiatu Tomaszowskiego
Na stadionie sportowym w Tyszowcach odbędzie się Święto Sportu Powiatu Tomaszowskiego. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.45 przemarszem ekip gminnych. Zawody wystartują o 11.15. Więcej informacji TUTAJ.

Rodzinny Piknik Europejski nad Zalewem Miejskim w Zamościu
W programie mnóstwo atrakcji: występy artystów Teatru Muzycznego w Lublinie, pokazy magii, malowanie twarzy, strefa gier i zabaw (konkursy i quizy) oraz koncert Zespołu Smooth Gentlemen. Więcej informacji TUTAJ.

Festyn z Susłem w Mokrem. Gwiazdą wieczoru będzie Coco Jumbo
Na śródleśnym boisku w miejscowości Mokre koło Zamościa odbędzie się Festyn z Susłem. Zaplanowano m.in. liczne występy sceniczne, mecz piłki nożnej, sportowe zmagania o Puchar Susła oraz grill integracyjny. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik Rodzinny z cyklu „Integracje” na Felinie
Na terenach zielonych obok Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie odbędzie się piknik rodzinny. To jeden z elementów cyklu „Integracje” realizowanego w wakacje w dzielnicach miasta. Więcej informacji TUTAJ.

Zmysły Ogrodu Saskiego: Najstarszy lubelski park zmieni się w prawdziwą galerię sztuki
W najstarszym parku w Lublinie odbędzie się piąta edycja wydarzenia kulturalnego „Zmysły Ogrodu Saskiego”. Wydarzenie zaplanowano w centralnej części Ogrodu, w okolicach zegara słonecznego. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”
W Nałęczowie odbędzie się VI edycja festiwalu produktów tradycyjnych i regionalnych „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”. Jest to wspólna inicjatywa województw lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. Lubelską odsłonę organizują Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie oraz Miasto Nałęczów. Więcej informacji TUTAJ.

Imieniny Hanny w Hannie. Będą wybory Miss Gminy i koncert Bayery
W Hannie odbędzie się święto gminy pod nazwą Imieniny Hanny. Na wszystkich czeka m.in. tort imieninowy. Będzie też szereg innych atrakcji. Więcej informacji TUTAJ.

Imieniny św. Kingi i festyn rodzinny
W parafii pod wezwaniem św. Kingi w Świdniku odbędzie się coroczny festyn rodzinny. Będzie można skosztować przysmaków, oddać krew i wziąć udział w koncercie. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal Dwóch Dolin Trawnicka Zaciera
W Trawnikach odbędzie się festyn pod nazwą Trawnicka Zaciera. W programie przewidziano szereg atrakcji, zaś gwiazdą wieczoru będzie zespół After Party. Więcej informacji TUTAJ.

Pokaz filmu „Stryj”. Legenda”
O godzinie 15 w Witaniowie i o godzinie 17 w Domu Kultury w Łęcznej odbędą się pokazy filmu „Stryj”. Legenda”, która opowiada o powstaniu królewskiego miasta. Gościem specjalnym będzie autor projektu, aktor, scenarzysta, producent filmu – Jurij Komarnytsky. Więcej informacji TUTAJ.

Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Wójta Gminy Uścimów
Na boisku w Nowej Jedlance w gminie Uścimów odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej Plażowej. Będą też atrakcje dla dzieci i przysmaki z grilla. Więcej informacji TUTAJ.

Rodzinny Rajd rowerowy Tour de Lubelskie tym razem w Kraśniku
Kolejny rajd rowerowy Tour de Lubelskie odbędzie się w Kraśniku. Wydarzenie promuje zbliżający się słynny wyścig kolarski Tour de Pologne, którego trasa w tym roku po raz pierwszy przebiega m.in. właśnie przez tereny powiatu kraśnickiego. Więcej informacji TUTAJ.

Piknik rybacki na stawach w Rogóźnie
Na stawach w Rogóźnie w gminie Tomaszów Lubelski odbędzie się Piknik rybacki. W programie atrakcje dla dzieci i dorosłych. Będą też zawody wędkarskie. Więcej informacji TUTAJ.

Jarmark Holeński czyli jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalno-etnicznych pogranicza
W Holi odbędzie się XXIV już Jarmark Holeński. Na scenie w zagrodzie poleskiej skansenu w Holi zaprezentują się zespoły ludowe z Podlasia, Chełmszczyzny i Ukrainy. Będzie też kiermasz sztuki ludowej. Więcej informacji TUTAJ.

Przełamanie Lata w Krasnymstawie. Gwiazdami wieczoru będą zespoły SONiC i MeGustar.
Przy ul. Zaułek Nadrzeczny w Krasnymstawie odbędzie się koncert Przełamanie Lata. Na dwudniowej imprezie wystąpią m.in. Cezary Bojankowski, Piotr „Elvis” Jaworski, Trio-Top, DJ Astero, a gwiazdami będą zespoły SONiC i MeGustar. Dla dzieci przygotowano dmuchańce, dla starszych stoiska gastronomiczne. Impreza w sobotę rozpocznie się o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 16:00. Więcej informacji TUTAJ.

Rozięciańskie Zażynki czyli impreza poświęcona tradycyjnemu żniwowaniu
W Ośrodku Tradycyjnych Kultur i Tradycji w Rozięcinie w gminie Wojsławice odbędą się Rozięciańskie Zażynki. Oprawę muzyczną zapewni Czerwona Jarzębina, wystąpią też Kapela Bornego z Podzamcza oraz Ostrowiacy z Ostrówka. Więcej informacji TUTAJ.

Pchli Targ w Janowie Podlaskim
Na Placu Partyzantów w Janowie Podlaskim odbędzie się Pchli Targ. Każdy może tam sprzedawać, bądź wymieniać używane przedmioty. Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim. Więcej informacji TUTAJ.

Annowanie, czyli Zlot Anek w Lubartowie. Gwiazdą wieczoru będzie Grażyna Łobaszewka
W Lubartowie odbędzie się jedenasty już Zlot Anek. Jest to impreza skierowana dla Ann – imienniczek patronki najstarszej lubartowskiej parafii. Więcej informacji TUTAJ.

Kazimierski Festiwal Literacki „Dwa księżyce – słowa mają moc”
W Kazimierzu Dolnym odbędzie się Festiwal Literacki „Dwa księżyce – słowa mają moc”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej informacji TUTAJ.

Na leśnej polanie organizują Spotkania z Kulturą. Zagrają m.in. Wygibusy, Meffis, Dj Yaro i TheTonacja
W niedzielę odbędzie się już 35. edycja Spotkań z Kulturą. Miejscem wydarzenia jest Roztocze, a dokładnie polana przy lesie na granicy województw lubelskiego i podkarpackiego pomiędzy Wolą Obszańska i Moszczanicą. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal „Śladami Singera” w Józefowie
W Józefowie na Roztoczu rozpocznie się tegoroczna edycja Festiwalu „Śladami Singera”. Wydarzenie potrwa dwa dni. Więcej informacji TUTAJ.

Festiwal „Śladami Singera” w Biłgoraju
W Biłgoraju będzie można wziąć udział w tegorocznej edycji Festiwalu „Śladami Singera”. Więcej informacji TUTAJ.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
W lubelskim skansenie odbędzie się „Żniwowanie”. Przy wiatraku z Zygmuntowa pojawią się żniwiarze w z kosami w dłoniach, by zaprezentować, jak wyglądał zbiór zbóż na przedwojennej wsi. Więcej informacji TUTAJ.

Kocham Swoją FSC, czyli Zlot Pojazdów Zabytkowych i PRL
W Lublinie rozpocznie się święto miłośników pojazdów zabytkowych oraz pochodzących z czasów PRL-u. Impreza potrwa dwa dni. Więcej informacji TUTAJ.

(fot. materiały organizatora)

2 komentarze

  1. Czosnek Galicyjski najlepszy z najlepszych.

  2. galicyjski nie galicyjski, byleby na wampiry działał!