Dwa tygodnie lipca na drogach regionu : 11 zabitych, 580 nietrzeźwych kierujących, setki kolizji

Dwa tygodnie wakacji na drogach województwa lubelskiego w statystykach policji wygląda dosyć ponuro. Setki kolizji, 11 zabitych w wypadkach i prawie 600 nietrzeźwych przyłapanych za kierownicą.

Co chwila docierają do nas informacje o zdarzeniach drogowych na terenie naszego województwa. Postanowiliśmy sprawdzić w policyjnych statystykach jak prezentują się dwa pierwsze wakacyjne tygodnie lipca. Przerażająca jest liczba nietrzeźwych kierujących codziennie zatrzymywanych na naszych drogach. Średnio dziennie policjanci drogówki łapią kilkadziesiąt osób po jednym albo i więcej głębszych. W dużej części są to sprawcy kolizji i wypadków drogowych. Niemal codziennie na naszych drogach ginie jedna osoba. W ciągu pierwszych dwóch tygodni lipca śmierć w wypadkach lub w ich wyniku poniosło 11 osób.

Codziennie dochodzi do kilkudziesięciu kolizji drogowych. Najczęściej do takich zdarzeń dochodzi w godzinach porannych oraz w okresie popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Z naszych obserwacji wynika, że sporo wypadków ma miejsce kiedy jest mniejszy ruch na ulicach miasta i drogach regionu. Jednak pozostaje ta sama przyczyna w wielu zdarzeniach; nadmierna prędkość, brawura i alkohol. Kierowcy nie patrzą na sygnalizację świetlną, lekceważą znaki pionowe, nie zachowują odpowiedniej odległości od poprzedzającego ich pojazdu. Najgorsze jest również to, że pasażerowie pozwalają się wieźć pijanym kierowcom.

Od pewnego czasu obserwujemy newralgiczne miejsca w mieście, w których dochodzi do największej liczby zdarzeń drogowych. Wkrótce pojawi się na ten temat oddzielny materiał.

Będzie w nim zawarte również skrzyżowanie, na którym dzisiejszej nocy doszło do kolizji, czyli skrzyżowanie al. Smorawińskiego z Kompozytorów Polskich. Na telefon alarmowy otrzymaliśmy zdjęcie z miejsca zdarzenia od Pana Kamila. Dzisiaj w nocy doszło tam do zderzenia dwóch peugeotów. Nikt poważnie nie ucierpiał, jednak wymagana była interwencja służb ratunkowych.

Apelujemy do kierowców wybierających się na letnie wyjazdy. Wróćcie z wakacji cali i zdrowi, trzeźwi za kółkiem, jeździjcie bez brawury i nadmiernej prędkości. Tak abyśmy po wakacjach spotkali się razem na lublin112.pl.

(fot. Czytelnik Kamil)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7509zł -0.68%
  • GBP 5.245zł 0.16%
  • EUR 4.5393zł 0.11%
  • CHF 4.0981zł -0.34%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”