690 680 960

Duże straty po pożarze domu w Wojciechowie. Rodzina pozostała bez dachu nad głową

Dzisiaj rano spłonął dom jednorodzinny w miejscowości Wojciechów. Budynek nie nadaje się do zamieszkania.

Pożar w domu jednorodzinnym w miejscowości Wojciechów w gminie Siedliszcze w powiecie chełmskim zauważono we wtorek około godziny 7. rano. Natychmiast zostały powiadomione służby ratunkowe. Sytuacja była o tyle groźna, że budynek płonął otwartym ogniem a istniało uzasadnione podejrzenie, iż w środku mogą znajdować się mieszkańcy.

Jako pierwsza na miejsce dotarła załoga karetki pogotowia ratunkowego, chwilę później strażacy oraz policja. -Po przyjeździe na miejsce okazało się, że cały dach oraz część budynku znajdują się w ogniu. Strażacy od razu przystąpili do gaszenia pożaru, jednocześnie przeszukali wnętrze domu, sprawdzając czy nie ma nikogo w środku – wyjaśniał nam st.kpt. Tomasz Ważny z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie.

Pomimo szybkiej akcji gaśniczej znaczna część domu spłonęła. Uczestniczyło w niej cztery zastępy straży pożarnej z Chełma, Siedliszcza i Woli Korybutowej. Ratownicy działania na miejscu pożaru zakończyli około godziny 10. Jak wstępnie ustalono, przyczyną pojawienia się ognia była nieostrożność przy prowadzeniu prac remontowych. Straty spowodowane pożarem oszacowano na ok. 200 tys. złotych.


Większy widok mapy

(fot. lublin112)
2014-12-16 17:20:57

4 komentarze

  1. zła mapka pod artykułem

  2. Dom mojego wujka…

  3. Też myslałam, że zła ale widocznie przy każdym Wojciechowie jest Romanówka

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas