Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Drwale walczyli o miano najlepszego. To pierwsze tego typu wydarzenie w regionie (zdjęcia)

Przedstawiciele 25 nadleśnictw z naszego regionu zmagali się o miano najlepszego drwala. Pokonali ich uczniowie z Zespołu Szkół Leśnych. Były też liczne atrakcje dla publiczności.

W sobotę w Margolach w powiecie biłgorajskim odbył się Turniej Drwali o Puchar Dyrektora RDLP w Lublinie. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele 25 nadleśnictw z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie oraz uczniowie Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju.

Całość zorganizowano w ramach obchodów 100-lecia Lasów Państwowych. Zawody miały na celu prezentację pracę drwali, a także ich umiejętności i precyzję. Każdy z uczestników przystąpił do trzech konkurencji: ścinki drzewa, jego okrzesywania oraz zmiany łańcucha w pile.Najwyższe miejsce na podium zajął Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju.

Na uczestników czekało też szereg dodatkowych atrakcji. Były zawody dla publiczności, strażackie konkursy dla dzieci oraz poczęstunek od lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich. A wieczór uświetnili występami zespoły: Maluba, Shantel i Power Boy.

3 komentarze

  1. PIS=piły i siekiery. To już prawie sport narodowy. Ładnie lasy ograbiliście.

  2. mały, ale wystarczająco potężny

    Pozdrawiam typiarę z niemowlęciem na ręku z pierwszego zdjęcia. Na pewno się wyspało w ryku pił i kłębach spalin…

  3. Olaboga lasy wycinajo! Muszę się szybko napić z tekturowego ekologicznego kubka przez tekturową ekologiczną slomke!

Dodaj komentarz

Z kraju