690 680 960

Druga edycja Maratonu Przedsiębiorczości już 10 kwietnia. Wydarzenie odbędzie się online

Już 10 kwietnia 2021 r. (sobota) odbędzie się druga edycja Maratonu Przedsiębiorczości – projektu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie, realizowanego wraz z Wydziałem Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin oraz Miejskim Urzędem Pracy w Lublinie.

Głównym celem projektu jest rozbudzanie postaw i zachowań przedsiębiorczych wśród lubelskiej młodzieży – uczniów lubelskich szkół ponadpodstawowych oraz studentów lubelskich uczelni wyższych.

Wydarzenie w formie konferencji online ma celu wyposażyć uczestników w praktyczną wiedzę na temat aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym, kształcić kompetencje przedsiębiorcze młodzieży i propagować kulturę innowacyjności.
Obecnie wśród młodzieży da się zauważyć poważną lukę kompetencji objawiającą się niewiedzą na tematy związane z prowadzeniem biznesu, funkcjonowaniem i organizacją życia gospodarczego oraz rynku pracy.

Projekt ma na celu zaznajomić uczestników z zasadami, korzyściami i ograniczeniami wynikającymi z wyboru konkretnej formy działalności i sposobu jej opodatkowania, poszukiwania finansowych źródeł wsparcia założenia i rozwoju firmy oraz z zagadnieniem marketingu przedsiębiorstw.

Maraton Przedsiębiorczości obejmuje bloki tematyczne:

Przedsiębiorczość jako postawa życiowa – podstawy prowadzenia własnej firmy
10:00 – 10:15 Przedsiębiorczość jako postawa życiowa – jakie cechy będą pomocne w byciu dobrym przedsiębiorcą? – Diana Ciszewska – Tolak – Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin
10:15 – 10:30 Czy początki zawsze są trudne? O starcie w biznesie – Dawid Pasierbiewicz
10:30 – 10:50 Działalność nierejestrowa i ulga na start – szansa dla młodych przedsiębiorców – Ireneusz Połeć
10:50 – 11:15 Podstawowe kwestie zakładania własnego biznesu (formy prowadzenia działalności gospodarczej, forma opodatkowania – gdzie się poradzić?) – Leszek Kędzierawski

Środki na założenie i dofinansowanie działalności
11:15 – 11:35 Skąd i jak pozyskać środki na założenie oraz dofinansowanie działalności? –  Beata Furdel – Miejski Urząd Pracy w Lublinie
11:35 – 11:50 Konkurs – „Dlaczego chcesz założyć własny biznes?”. Nagrody to karty podarunkowe o wartości 100 zł (I miejsce), 75 zł (II miejsce) oraz 50 zł (III) miejsce) do sieci sklepów z książkami i muzyką).

Marketing w małej firmie i sklep internetowy
11:50 – 12:00 Pierwsza lekcja marketingu – Łukasz Wudyka
12:00 – 12:20 5 sposobów na promocję w Internecie – Sebastian Skórski
12:20 – 12:45  Sklep internetowy „na stancji” – dropshipping – Łukasz Sekuła
12:45 – 12:50 Przerwa

POROZMAWIAJMY O BIZNESIE
12:50 – 13:30  Mój pomysł na biznes – jak się za to zabrać? Uczestnicy mogą skonsultować swoje pomysły z prelegentami
Zakończenie wydarzenia.

Link rejestracyjny: https://bit.ly/3rZNwJW

O PRELEGENTACH:

 • Diana Ciszewska-Tolak – koordynator referatu ds. wspierania przedsiębiorczości i przemysłów kreatywnych, w Wydziale Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin. Zajmuje się współpracą ze środowiskiem przedsiębiorców i start-upowców, edukacją przedsiębiorczości i wsparciem sektora kreatywnego. Kierownik kilku międzynarodowych projektów: Regional Creative Industry Aliance, Creative Spririts, czy InCreas mających na celu integrację i wsparcie ekosystemu kultury i przemysłów kreatywnych w Lublinie.  Zakochana w podróżach, państwach i narodach świata. Japonofil. Wolny czas aktywnie spędza czas – tańczy, uprawia jogę i jeździ na rowerze tandemowym.
 • Dawid Pasierbiewicz – jego historia zaczęła się 4 lata temu, był uczestnikiem wydarzenia „Twój pomysł na biznes”. Od tego czasu rozkręcił dwie firmy, droga ta nie była usłana różami ale biznes to jego żywioł. 
 • Ireneusz Połeć – społecznik, przedsiębiorca, pasjonat informatyki i księgowości, właściciel kilku spółek, wiceprezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie. Biznes zaczynał na studiach, mając w portfelu 150 zł.
 • Leszek Kędzierawski – Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie, właściciel firmy spedycyjnej oraz księgowej. Absolwent między innymi Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz lubelskiego UMCS. Ekspert i pasjonat prawa podatkowego.
 • Beata Furdel –  absolwentka prawa administracyjnego UMCS, pracownik urzędu pracy z długoletnim stażem pracy, od kilkunastu lat pełniący funkcję kierownika referatu, praktyk w zakresie realizacji poszczególnych form wsparcia. Studia podyplomowe w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Od kilku lat prowadzi szkolenia z zakresu realizacji instrumentów rynku pracy.
 • Łukasz Wudyka – specjalista SEO, SXO, SEM, programista, twórca stron internetowych na CMS, doświadczony praktyk biznesu.  
 • Sebastian Skórski – tworzy strony internetowe oparte o WordPress. W latach 2010-2014 pracował w Fundacji Działań Edukacyjnych KReAdukacja. Był animatorem prowadzącym zajęcia z dziećmi i młodzieżą, a także zajmował się działaniami marketingowymi Fundacji. W latach 2012-2017 prowadził portal TurnUp.pl – Lubelski Hip-Hop. Od marca 2017 pracuje jako doradca w projekcie Google Internetowe Rewolucje. Uczy i edukuje bezpłatnie przedsiębiorców na temat marketingu internetowego – jak go wykorzystać w swojej firmie do poprawy widoczności, sprzedaży czy pozyskiwania klientów. Prowadził także webinary:
  – z narzędzi do wykorzystania w pracy zdalnej podczas pandemii koronawirusa,
  – z pakietu G Suite dla szkół i uczelni wyższych aby móc prowadzić zdalnie lekcje z uczniami
 • Łukasz Sekuła – przedsiębiorca od 2005 r. zajmujący się sprzedażą B2B oraz B2C w Polsce a od 2016 r. w krajach Unii Europejskiej za pośrednictwem Marketplace Amazon oraz Ebay. Od 2020 r. aktywnie sprzedaje m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pomaga w pierwszych krokach sprzedażowych stawianych na Amazonie w modelach FBM oraz FBA. Współpracuje z wieloma  firmami pomagającymi w zagadnieniach prawnych i księgowych w tym rejestracji do podatku Vat w krajach Unii Europejskiej.

Projekt finansowany jest przez Narodowy Bank Polski.

(fot. mat. org.)

5 komentarzy

 1. 10-go to będzie maraton,ale smoleński

 2. Czapka z daszkiem

  Już się bałem ,że znowu barany będą jakimś biegiem ulice Lublina korkować

 3. Trzeba być niedorozwojem umysłowym żeby teraz otwierać działalność gospodarczą i płacić ZUS

 4. Urzędu Miasta załatwił przedsiębiorczość w Lublinie wprowadzając płatna strefę parkowania.

 5. Streszczę wam dzieciaki: w przedsiębiorczości najważniejsze są znajomości.

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas