Niedziela, 15 czerwca 202515/06/2025
690 680 960
690 680 960

Drogowa recydywa jest groźna dla innych, ale też kosztowna (zdjęcia)

W miniony weekend na drogach województwa lubelskiego doszło do dwóch poważnych przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Policjanci zatrzymali dwoje kierujących, którzy nie tylko jechali zdecydowanie za szybko, ale również popełnili wykroczenia w recydywie. Wysokie mandaty i punkty karne to nie jedyne konsekwencje ich brawurowej jazdy – obydwoje stracili również prawa jazdy.

4000 zł dla kierowcy Kii

W niedzielny poranek, 18 marca, na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Sławacinek Nowy, funkcjonariusze bialskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki KIA, który przekroczył dozwoloną prędkość o niemal 70 km/h. Za kierownicą siedział 45-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego.

Okazało się, że mężczyzna nie po raz pierwszy złamał przepisy. W 2023 roku również przekroczył prędkość, co skutkowało działaniem w warunkach recydywy. W związku z tym, zgodnie z obowiązującymi przepisami, mandat karny wyniósł 4 tys. złotych, a jego konto „wzbogaciło się” o 14 punktów karnych. Przypomnijmy, że za złamanie przepisów w tej samej grupie wykroczeń w ciągu dwóch lat, mandat jest dwukrotnie wyższy.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę na drodze. Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Zawsze pamiętajmy, że sposób, w jaki prowadzimy pojazd, ma wpływ na nasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Drogowa recydywa jest groźna dla innych, ale też kosztowna (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

3000 zł dla kierującej fordem

Zamojska drogówka, dbając o bezpieczeństwo na drogach powiatu, regularnie patroluje miejsca, w których kierowcy często przekraczają dozwoloną prędkość. Właśnie 18 marca w miejscowości Borowina, w obszarze zabudowanym, zatrzymano kolejnego kierowcę, który jechał za szybko.

Ford, którym kierowała 43-letnia mieszkanka gminy Stary Zamość, poruszał się z prędkością 108 km/h, czyli o 58 km/h za szybko w stosunku do obowiązującego ograniczenia prędkości do 50 km/h. Okazało się, że również w tym przypadku doszło do recydywy, a kierująca musiała zapłacić 3 tys. złotych mandatu, ponadto jej konto zostało obciążone 13 punktami karnymi, zaś prawo jazdy zostało jej zabrane na trzy miesiące.

Policjanci ponownie apelują do kierowców o rozsądek i jazdę z prędkością dostosowaną do warunków na drodze oraz obowiązujących limitów prędkości. Przestrzeganie przepisów nie tylko chroni przed wysokimi mandatami, ale przede wszystkim zmniejsza ryzyko tragicznych zdarzeń drogowych.

5 komentarzy

  1. Ostatni sprawiedliwy
    Ocena: 4

    To jest latanie budżetu! Stawajcie przy szkołach w miejscach niebezpiecznych a nie za znakiem 50 skuterami w zatoczce! Aby zarobić nie poprawić bezpieczeństwo!

  2. Ocena: 1

    czesanie przez hyżego

  3. Ocena: 0

    za Franusiach na rowerach się zabierzcie rzadko kto respektuje przepisy , na 10 rowerów po zmroku 3 na światłach ta sama statystka na przejściach dla pieszych tam to 1 na 10 przeprowadza , Policjanci pieniądze leżą na ulicy

    • Ocena: 0

      1 na 10 rowerzystów przeprowadza rower po PdP, a ilu samochodzistów zatrzymuje się na zielonej strzałce?

  4. Ocena: 0

    Jak już piszecie, to róbcie to rzetelnie. Recydywa obowiązuje tylko w przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości powyżej 30 km/h., a nie jak piszecie za każde przekroczenie w ciągu dwóch lat. Jeżeli po raz kolejny przekroczę ale o mniej niż 30km/h to dostanę normalny mandat. Dopiero ponowne przekroczenie powyżej 30 km/h będzie recydywą.

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia