Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Drogie, ale ładne. Wkrótce uroczyste otwarcie nowego przedszkola na Sławinie (zdjęcia)

Nowe lubelskie przedszkole przy ul. Sławinkowskiej 50 już czeka na otwarcie. Prace wykończeniowe w nim zostały zakończone, a przedszkolaki 1 września br. zwolniły już w głównym budynku Zespołu Szkół nr 12 swe dotychczasowe sale, które przeznaczone zostały dla szkoły podstawowej nr 14 im. Tadeusza Kościuszki.

Łącznie w placówce, która uruchomiona została we wrześniu 2014 roku, a która szybko okazała się zbyt ciasna, aby pomieścić wszystkich chętnych uczniów i maluchów,  uczy się obecnie 1300 uczniów i przedszkolaków. Zaś funkcjonujące w obiekcie przedszkole cieszy się od lat coraz większym zainteresowaniem.

– Zespół Szkół nr 12 to jeden z największych miejskich obiektów oświatowych. Jego rozbudowa o dodatkowy segment przedszkolny to nasza kolejna wielomilionowa inwestycja oświatowa, która znacząco wpłynie na warunki lubelskiej edukacji – jak stwierdził w lipcu br. Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk.

Nowy dwupiętrowy budynek Przedszkola nr 86 znajdujący się w kompleksie Zespołu Szkół przy ul. Sławinkowskiej liczy 12 metrów wysokości, posiada kubaturę prawie 9 tys. metrów sześciennych i łączną powierzchnię 3 tys. metrów kwadratowych wszystkich pomieszczeń. Z głównym budynkiem szkoły jest on połączony łącznikiem. Cała inwestycja to także instalacje wewnętrzne w obiekcie, zagospodarowanie terenu oraz infrastruktura techniczna i komunikacyjna.

Na każdej z trzech kondygnacji znajdują się po 4 sale przedszkolne (o powierzchni od 60-70 metrów kwadratowych każda), a wszystkie dysponują łazienkami i pomieszczeniami pomocniczymi. Łącznie zatem dyrekcja placówki będzie mogła utworzyć 12 oddziałów przedszkolnych. Na każdym piętrze są także usytuowane pokoje nauczycielskie, pomieszczenia socjalne, szatnie, ogólnodostępne łazienki i pomieszczenia do podziału posiłków przywożonych do przedszkola ze stołówki szkolnej oraz zmywania naczyń.

Gabinet dyrektora przedszkola zlokalizowany jest dodatkowo na parterze obiektu, zaś sala do ćwiczeń ruchowych na pierwszym piętrze. Piętro drugie mieści dużą wielofunkcyjną salę widowiskową z funkcją podziału, a jej łączna powierzchnia to 230 metrów kwadratowych. Na ostatniej kondygnacji technicznej urządzona jest kotłownia. W piwnicach na poziomie -1  znajdują się głównie magazyny. Placówka wyposażona jest w dwie windy – osobową i towarową.

Inwestycję realizowała firma Edach z Lublina, a kontrakt z nią opiewał na blisko 12 mln zł.

(fot. tekst Leszek Mikrut)

5 komentarzy

  1. Minimalna odległość od placu zabaw do miejsc postojowych jest zapewniona? Bo niekiedy jest tak upchane, że zjeżdżając ze ślizgawki, czy huśtając się na huśtawce można nogami zaczepić o samochód.

  2. Drzewka kłaniają się w powitalnym geście 🙂

  3. Złote, a skromne.

  4. Fajnie , przydałoby się więcej przedszkoli i żłobków a zwłaszcza w nowych dzielnicach bo na razie miasto pozwala budować deweloperom ale całkowicie nie pamięta, a może po prostu ma wywalone na całą pozostałą infrastrukturę.
    Dobrze też żeby przedszkola nie były łączone ze szkołami. Bo szkolne Pruskie podejście nie sprawdza się…
    A styl prowadzenia lekcji nie zmienia się od 30 lat… Po co maluchy mają tego słuchać i się z tym oswajać. Im później ich to spotka tym lepiej.

  5. A za miesiąc zamknięcie bo będzie za zimno w pomieszczeniach 😉

Z kraju