690 680 960

Droga wojewódzka nr 747 otwarta w całości. Teraz czekamy tylko na most

Dzisiaj w południe zostały oddane do użytku dwa ostatnie odcinki drogi wojewódzkiej nr 747, Jest to obwodnica Opola Lubelskiego oraz obejście Komaszyc. Dzięki temu, kierowcy mogą już korzystać z całego odcinka przebudowanej trasy.

W czwartek, punktualnie o godzinie 12, drogowcy zdjęli bariery uniemożliwiające wjazd na dwa ostatnie odcinki przebudowanej drogi wojewódzkiej nr 747. Tym samym kierowcy mogą korzystać z obwodnicy Opola Lubelskiego oraz obejścia Komaszyc. Dzięki temu, przejezdny już jest cały, blisko 50 kilometrowy odcinek trasy z Radawca Dużego do będącego jeszcze w budowie mostu przez Wisłę w Kamieniu.

Prace nad tą trasa rozpoczęły się jeszcze w 2012 roku. W 2013 r. na plac budowy weszły dwie firmy, Doren i Hydrogeo, które to miały przebudować tą trasę. Jednak rzeczywistość okazała się niezbyt obiecująca, gdy po pewnym czasie prace nagle ustały. Inwestor, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich wielokrotnie upominał wykonawców, jednak ci cały czas zwodzili, przekładając po raz kolejny termin powrotu na plac budowy. W końcu na początku 2014 roku umowa została zerwana i ogłoszono kolejny przetarg, tym razem na dokończenie prac. Tego zadania podjęły się dwie firmy: Budimex oraz Mota Engil. Co więcej, nowy wykonawca zagwarantował, że dotrzyma terminu zakończenia robót, jaki był wyznaczony jeszcze dla poprzednich robotników.

Budowa blisko 50-kilometrowego odcinka drogi 747 z Radawca Dużego do nowego mostu na Wiśle została podzielona na siedem odcinków. Pierwszy z nich, 7 kilometrów nowej trasy pomiędzy Chodlem a Bełżcami oddano już w listopadzie 2013 roku. Jednak na kolejne kierowcy musieli już czekać znacznie dłużej. Na trasie powstały obwodnice trzech miast: Bełżyc, Chodla i Opola Lubelskiego, jest to 20 kilometrów całkowicie nowych dróg. Pozostałe odcinki drogi zostały całkowicie przebudowane i otrzymały nową nawierzchnię. Po obydwu stronach drogi ułożone zostały zaś chodniki i ścieżki rowerowe.

Teraz czekamy już tylko na dokończenie prac przy budowie mostu w Kamieniu. A te zbliżają się ku końcowi. Po opóźnieniach spowodowanych wysokim stanem Wisły, wykonawca teraz korzystając z łagodnej zimy nadrabia zaległości. Poziom zaawansowania robót wynosi już blisko 80 procent. Obecnie trwają prace nad betonowaniem przęseł. Później pozostanie położyć nawierzchnię a także wykonać prace wykończeniowe i jak zapewnia wykonawca, do końca maja wszystkie roboty w tym miejscu będą już zakończone.

(fot. ZDW zdjęcie ilustracyjne)
2015-02-05 22:52:28

5 komentarzy

  1. Dziwne, bo ok. 14 na rondzie przed Opolem były jeszcze postawione znaki zakazu wjazdu.

  2. Tym bardziej dziwne, ze jeszcze nie ma 13…

  3. Most będzie, zjazdu nie będzie, bo po co?

Kursy walut

  • USD 3.975zł -0.05%
  • GBP 5.0198zł 0.11%
  • EUR 4.3542zł -0%
  • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas