Droga Męczenników Majdanka: Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną zderzenia aut na skrzyżowaniu

W poniedziałek po południu na skrzyżowaniu ul. Sulisławickiej z Drogą Męczenników Majdanka doszło do zderzenia dwóch aut. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Sulisławicką. Jak nam przekazano kierujący autem marki Renault, jadąc Drogą Męczenników Majdanka w kierunku centrum, na skrzyżowaniu podjął manewr skrętu w lewo w ul. Sulisławicką, wymuszając pierwszeństwo na aucie marki Suzuki poruszającym się prosto, w kierunku Felina.

Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia obu pojazdów. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Na miejscu interweniowała policja. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

Przez kilkadziesiąt minut w rejonie kolizji były niewielkie utrudnienia w ruchu.

2017-01-09 17:20:57
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. No to czekamy na video z Baltony 😀

  • niech codziennie z tej „baltony ” pojawiają sie video… a najlepiej jak bedzie staly kanal video zeby wszyscy albo przynajmniej niektorzy , ci odpowedzialni za inzynierie ruchu w miescie zobaczyli co dzieje sie na tym skrzyżowaniu!!!! Bo na razie to co 50 metrow stawia sie swiatla na przejsciach na MM i krancowej a nikt nie ruszy palcem zeby zrobic porzadek na tym skrzyżowaniu!

   • skrzyżowanie faktycznie beznadziejne (nie mylić Suli. i Grabs. z Krańcowa). Też się komuś o uszy obiło, że mają je przebudowywać? Niby znam je na pamięć, ale korek z Sulisławickiej jest czasem nienormalny…

    • Na Sulisławickiej postawić zakaz skrętu w lewo i będzie praktycznie bez korka. Poza tym na Majdanku w ogóle nie potrafią jeździć na zakładkę, sami siebie nawzajem blokują.

 2. Analogia do rozważenia: czy wlewanie wody z dwóch naczyń, dwoma strumieniami – do jednego lejka spowoduje, że w tym samym czasie, nastąpi wypływ większej ilości wody niż wlewanie z jednego?

  • To nie chodzi o szybciej, ale o lepiej i wygodniej. Przeciwstawnie to jest ten sam lejek i te same naczynia, ale lejesz najpierw z jednego, do drugiego i dopiero do lejka. Też dwa strumienie ale sufit musi być wyżej.

 3. Super skrzyżowanie, gdzie jazda zygzakiem to jazda prosto. Zawsze byłam ciekawa jak z ul. Grabskiego skręcać w lewo ustępując pierwszeństwa jadącym „prosto” (z Ul. Sulisławickiwj w ul. Grabskiego) lub skręcającym w prawo z ul. Sulisławickiej. To jedno ze skrzyżowań, które w miarę możliwości omijam. Ktoś chyba płakał jak projektował…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online