Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dotarła dostawa szczepionek do Punktu Szczepień Powszechnych w hali Icemanii. Dziś ruszają tam szczepienia

Dzisiaj o godz. 15:30 rozpocznie funkcjonowanie Punkt Szczepień Powszechnych w hali Icemanii przy Al. Zygmuntowskich 4. Punkt powstał we współpracy Miasta Lublin z 1 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie.

– Od początku trwania pandemii ściśle współpracujemy ze służbami Wojewody Lubelskiego w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Lublina. W ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień dzisiaj do Punktu Szczepień Powszechnych zlokalizowanego w Icemanii dotarła dostawa szczepionek. W związku z tym niezwłocznie rozpoczynamy szczepienia. Jako samorząd tworzymy Punkt wraz ze Szpitalem Wojskowym, który zapewnia odpowiednią kadrę medyczną pozwalającą na profesjonalne wykonywanie szczepień – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Lokalizacja Punktu Szczepień Powszechnych w hali MOSIR Icemania przy Al. Zygmuntowskich 4 uwzględnia dostępność komunikacyjną, zarówno dla osób korzystających z komunikacji miejskiej, jak i dojeżdżających własnym samochodem, dla których przewidziana jest duża powierzchnia parkingowa. PSP jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo, jego czytelne oznakowanie pozwoli z łatwością w dotarciu na szczepienie i bezpieczne opuszczenie budynku hali.

W ramach Punktu funkcjonować ma 10 zespołów szczepiących. W PSP w hali Icemanii mogą zaszczepić się wszystkie osoby spełniające wymagania określone w Narodowym Programie Szczepień.

Celem zapewnienia bezpieczeństwa osobom przebywającym na terenie Punktu Szczepień Powszechnych w pomoc zaangażowane są służby porządkowe. Cały obiekt działa w ścisłym reżimie sanitarnym – zgodnie z zasadami dystansu społecznego, obowiązku noszenia maseczek i dezynfekcji rąk. Na terenie Punktu Szczepień Powszechnych zorganizowano również punkt udzielania pierwszej pomocy, a w sytuacjach koniecznych zapewniony będzie również transport medyczny do szpitala.

Za realizację zadań dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego na terenie województwa w zakresie działań przeciwepidemicznych odpowiada wojewoda. Szczepienie mieszkańców Lublina przeciw Covid-19 następuje w ramach Narodowego Programu Szczepień realizowanego przez rząd. Na terenie województwa lubelskiego w tym Lublina, koordynatorem Narodowego Programu Szczepień jest Wojewoda Lubelski wraz z Lubelskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia.

Punkt Szczepień Powszechnych czynny będzie od godz. 8.00 do 20.00 przez 7 dni w tygodniu. Możliwość zapisywania się na szczepienia prowadzona jest na dotychczas obowiązujących zasadach, czyli poprzez infolinię 989 lub e-Rejestrację dostępną na stronie: pacjent.gov.pl, a także poprzez wysyłkę sms o treści „SzczepimySie” na numer 880 333 333. W celu zarejestrowania się na szczepienie istnieje również możliwość bezpośredniego kontaktu z Punktem poprzez nr tel. 882 935 720 lub osobiście. Rejestracja czynna jest w godzinach pracy Punktu.

Dotarła dostawa szczepionek do Punktu Szczepień Powszechnych w hali Icemanii. Dziś ruszają tam szczepienia

(fot. UM Lublin)

10 komentarzy

 1. I super!!! Szczepić, szczepić i jeszcze raz szczepić ile się da! Nieważne kto, nieważne jak aby było. I jeszcze namawiać nieprzekonanych bo z tym jest gorzej.

  • q chwale łojczyzny

   „Nieważne kto, nieważne jak”… nieważne czym…
   Ty tak na poważnie…?
   Jeśli tak to gratuluję wnikliwego i analitycznego podejścia do tematu eksperymentowania z niesprawdzonym, wątpliwej skuteczności specyfikiem obarczonym całkiem sporym ryzykiem powikłań w tym zgonu…!
   Ale naród jest takim wdzięczny za postawę ochotników darmowych testerów… Brawo i Dziękujemy!!!

   • A ty co, pies ogrodnika? To jest nieobowiązkowe i wybacz, ale zleję twoje lęki. Wolę opinie naukowców i lekarzy, a nie jakichś anonimowych proroków półanalfabetów z Internetu oświeconych seansem filmu z żółtymi napisami.

    • q chwale łojczyzny

     „pies ogrodnika” aaaaaaaaaaaaaaaaahahhahahah
     niby czego mam zazdrościć … naiwności….? ha!
     przeczytaj na początek specyfikacje tych „szczepionek”
     i trzymam za słowo że „nie obowiązkowe”…

    • Już w tv zaczynają przebąkiwać że będą obowiązkowe, już się ludzi grunt przygotowuje. Skończą się chętni „po dobroci”, zaraz będą „chętni” przy pomocy bagnetów.

   • A jaką masz alternatywę? Modły do różnych Bogów? Jakby istnieli to by coś z tym zrobili. A jak ich nie ma lub co gorsze to ich pomysł to i tak szczepionka nie zaszkodzi. Ciemnota boi się szczepionek a na okrągło wpierdziela kupę różnorakiej chemii i jakoś jej to nie przeszkadza bo… tanie?, reklamują to znani? Jak tacy ostrożni to dlaczego oddychają tak zatrutym powietrzem? Przecież mogliby wstrzymać oddech…

    • być królikiem doświadczalnym czy nie być….?
     Którą tu wybrać…?

    • Mnie i rodzinie, przechorowanie zbytnio nie zaszkodziło 🙂 zatem szczepionkę mam w.. poważaniu :))

 2. Dotarła dostawa szczepionek odkupionych z Danii.Tam wyrzucili myśmy kupili .BRAWO

  • Olsen z gangiem

   … już rozmrożone i gotowe do użycia… od kilku tygodni….
   a ciemny lud się w kolejki ustawia… !

Z kraju