Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Doskonałe wyniki pograniczników na zawodach w Belfaście

Pięć medali zdobyli funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w mistrzostwach lekkoatletycznych World Police & Fire Games , które odbyły się w Wielkiej Brytanii.

Niezwykłego wyczynu dokonało trzech funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Białej Podlaskiej, którzy swoje urlopy zamiast na wypoczynek postanowili wykorzystać startując w organizowanych co dwa lata mistrzostwach lekkoatletycznych World Police & Fire Games. Za własne pieniądze wyjechali do Belfastu w Wielkiej Brytanii i stanęli do rywalizacji razem z siedmioma tysiącami uczestników z blisko 70 krajów.

W odbywających się co dwa lata zawodach sportowych biorą udział funkcjonariusze policji, straży granicznej oraz strażacy z całego świata. W tym roku startowało łącznie 7000 zawodników z czego 25 Polaków. Wśród nich było , czworo policjantów oraz trzech strażników granicznych. Zdobyli oni 43 medale, w tym 18 złotych, 16 srebrnych i dziewięć brązowych i w klasyfikacji łącznej uplasowali się na 232 pozycji wśród 67 startujących krajów.

Dwóch chorążych SG Olgierd Stański i Jarosław Szkutnicki, oraz starszy sierżant SG Radosław Laskowski wzięli udział w ośmiu dyscyplinach i zdobyli w sumie pięć medali – trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy. Cztery z medali zdobył chor. Olgierd Stański, zajmując pierwsze miejsce w rzucie dyskiem zdobył złoty medal, przy czym gdy dysk wylądował na 55,36 m. ustanowił jednocześnie nowy rekord mistrzostw w kategorii osób powyżej 40 roku życia, również w rzucie młotem i pchnięciu kulą nie miał sobie równych i zajmując pierwsze miejsca uzyskał złote medale. W rzucie oszczepem zdobył srebro zajmując drugie miejsce na podium.

Natomiast chor. Jarosław Szkutnicki w rzucie młotem zajął trzecie miejsce zdobywając brązowy medal. W pozostałych dyscyplinach, czyli pchnięciu kulą oraz rzucie oszczepem zajął również wysokie piąte miejsce. Niezwykłego wyczynu dokonał także st. sierż. Radosław Laskowski, który wystartował w konkurencji kolarstwa górskiego. W trakcie zorganizowanego w Kilbroney Park w miejscowości Newry na południu Irlandii wyścigu, uszkodził oponę. Jednak nie poddał się i pokonując sześć okrążeń czterokilometrowej trasy, w sumie 24 km w trudnym górskim terenie, czterokrotnie dopompowywał koło i w konsekwencji ukończył wyścig na wysokim szóstym miejscu.