Dorohusk: Przemyt Bugiem zakończony niepowodzeniem

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny udaremnili próbę przemytu znacznych ilości papierosów.

W nocy z 29 na 30 października br., funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku ujawnili i zabezpieczyli w pobliżu rzeki granicznej Bug, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci 240 000 szt. papierosów o szacunkowej wartości 130 795 zł.

Papierosy zostały przemycone przez rzekę graniczną Bug i ukryte w zaroślach. Kontrabanda czekała na wywiezienie jej w głąb kraju. Przemycony towar, pozostał jednak na miejscu i został zabezpieczony przez Straż Graniczną. W toku dalszych czynności, po informacji przekazanej przez Straż Graniczną, Strona Ukraińska zatrzymał jedną osobę oraz papierosy, których nie zdążyła już przemycić ze względu na patrol Straży Granicznej – informuje rzecznik NOSG.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, funkcjonariusze SG ustalają pozostałych uczestników przemytu.

Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do przemytu wyrobów akcyzowych o wartości ponad 30 mln zł.

2013-10-31 15:06:23
(fot. NOSG)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)