Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dwie dogrywki i rzuty karne: MSK Selgros przegrał z Vistalem Gdynia

MKS Selgros Lublin przegrał na wyjeździe po dwóch dogrywkach i rzutach karnych z Vistalem Gdynia 42:43. Tak więc podopieczne Sabiny Włodek muszą zostać na Pomorzu, żeby jutro rozegrać kolejny mecz. Po trzech spotkaniach w serii do trzech zwycięstw prowadzą lublinianki 2:1.

To spotkanie przejdzie do historii! Po bramkach kolejno Joanny Drabik i Alesii Mihdaliovej, a także świetnej obronie Ekateriny Dzhukevej podopieczne Sabiny Włodek prowadziły 2:0 i miały szansę zdobyć trzecie trafienie, ale tym razem dobrze na linii spisała się Małgorzata Gapska. W odpowiedzi bramkę zdobyła Monika Kobylińska i od tego momentu spotkanie było bardzo wyrównane.

Do 23. minuty gra toczyła się bramka za bramkę, a na najmniejszym możliwym prowadzeniu był raz jeden raz drugi zespół. Tę sytuację przełamała dopiero gdyńska bramkarka, która najpierw nie dała się przelobować Kristinie Repelewskiej, a następnie nie pozwoliła wkręcić piłki do bramki Agnieszce Koceli. Gdynianki przeprowadziły dwie szybkie akcje i w 24. minucie po raz pierwszy osiągnęły 2-bramkową przewagę 9:7.