Dodatkowe autobusy nie wyjadą na ulice. Odwołano też zmiany w organizacji ruchu obok cmentarzy

Zapowiadane specjalne linie autobusowe oraz dodatkowe kursy o=pojazdów komunikacji miejskiej zostały odwołane. Tak samo jak zaplanowane zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy.

W piątek wieczorem lubelscy urzędnicy poinformowali, że w związku z decyzją rządu o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada, nieaktualna staje się przygotowana na ten okres specjalna organizacja ruchu w rejonie cmentarzy. Wieczorem przy największej lubelskiej nekropolii, czyli cmentarzu na Majdanku wprowadzone zmiany cały czas obowiązywały.

Na ul. Cmentarnej ruch odbywał się tylko w jednym kierunku, od Drogi Męczenników Majdanka w stronę cmentarza. Dodatkowo po obu stronach nie można się zatrzymywać. Wyjazd z cmentarza jest możliwy drogą jednokierunkową do ronda im. Janusza Krupskiego, czyli u zbiegu Drogi Męczenników Majdanka i ul. Dekutowskiego oraz Franczaka Lalka. Dostępny był też parking za pawilonami handlowymi, jednak dostać się na niego można korzystając z pierwszego wjazdu. Wyjazd odbywa się środkowym wyjazdem z nakazem skrętu w prawo. Ostatni wyjazd został zamknięty i wygrodzony płotkami.

Nad przestrzeganiem nowej organizacji ruchu czuwali strażnicy miejscy, którym pomagali pracownicy Miejskiej Korporacji Komunikacyjnej. O odwołaniu przez urzędników zmian dowiedzieli się od nas. Jak jednak nam wyjaśniano, przy tak dużym ruchu, jaki panuje obecnie na Majdanku, wycofanie się ze zmian w tym miejscu sprawiłoby kompletny chaos.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie poinformował wieczorem, że również wycofuje się z zaplanowanych dodatkowych kursów komunikacji miejskiej. Chodzi zarówno o tzw. linie cmentarne, czyli nr 200, 201 i 202, jak też wzmocnienia pozostałych linii kursujących w rejonie lubelskich nekropolii. W sobotę, 31 października, komunikacja miejska będzie funkcjonowała zgodnie z rozkładem sobotnim, zaś w niedzielę, 1 listopada, zgodnie z rozkładem na dzień świąteczny.

(fot. lublin112)

16 komentarzy

 1. To ci niespodzianka. Ciekawe czy tym razem naczelnik państwa zostanie przykładnie w domu ?

  • 1 XI pojedzie na cmentarz i na wawel bo jego 1 listopada jest ważniejszy niż Twój

   • przecież ten pękaty dryblas jest ponad wszystko. Pociągnie za sobą stado ochroniarzy. Dobrze ,że boi się samolotu bo musiałyby wystartować f16 dla ochrony

   • Jaruzelski zabrał Teleranek.
    A ten wielki polityk na kaczych nogach zabrał święto zmarłych.

    • Stefanek – nie ma takiego święta zmarłych ! Dziwne że takie obchodzisz bo w KK jest święto Wszystkich Świętych i na następny dzień – Dzień Zaduszny ! Może napisał byś lepiej żeby Biedra była otwarta albo markety jak już na cmentarz pójść nie można !

     • Pisałem o polskiej wersji Halloween ty PO paprany PiS iorze.
      swoją drogą pięknie wszystkich wy****li na Wszystkich Świętych
      stan wojenny za kilka dni.

    • Stefanek – ty UBeku p.
     Lewacki marsz nie zniszczy Wielkiej Polski
     100 tyś w W-wie czy 400 tyś w całym kraju to nie większość
     Jesteście w mniejszości
     jesteście podzieleni
     bijecie się o to kto będzie na piedestale
     jesteście marni bez charyzmy
     Wasz czas dawno się skończył i nie powróci

 2. Brakuje funkcjonariuszy,czy jak?😂Oj Panie Morawiecki,Pan żeś taki sam głupi jak prezes,czy kazał.Każdy rozłożyłby na te kilka dni odwiedzanie grobów bliskich,ale chyba machinę trzeba podkręcić.Jak wyprowadzicie wojsko na ulice i co zamierzacie,a zamierzacie,to UE będzie ścigać,a schronu tam raczej nie znajdziecie.Po jaką cholerę było wyciągać jakieś aborcje i kilka innych ustaw w dzisiejszych czasach?Po co?Dla szczepionek?Jakich szczepionek?Sami pierwsi się zaszczepcie ale przez obywateli,chętnych tysiące i zastrzyk każdy zrobi.

 3. Będziecie się w piekle smażyć a ja i tak przeskoczę przez płot w niedzielę jak mi Bóg łaskaw.

 4. Na cmentarz nie wolno wejść, ale do kościoła już tak 1 listopada.

 5. Ejjjjj, to nie będzie cmentarnej rewii mody nowobogackich? Jak to?

  • i o ten lament chodzi – że auta nowego w leasingu rodzinie się nie pokaże – że iphonem 12 pochwalić się nie można – ale solidarnie będą bronić handlarzy kwiatami – Kochani możecie w ramach akcji solidarni ze Wszystkimi Świętymi od wtorku chodzić cały listopad codziennie i kupować te kwiaty i znicze ! Ale nie najważniejsze jest dla ateistów obchodzić święto katolickie dokładnie 1 listopada – pamiętajcie to święto Wszystkich Świętych ku czci wszystkich chrześcijan !

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska