Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Do OSP z Lubelszczyzny trafi 4 mln zł na zakup sprzętu. Wiadomo już, które jednostki otrzymają pieniądze

Podniesieniu gotowości bojowej lokalnych służb ratowniczych ma służyć program „Mały strażak”, polegający na dofinansowaniu Ochotniczej Straży Pożarnej. W naszym regionie środki na zakup sprzętu trafią do 273 jednostek.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie rozstrzygnął nabór wniosków w programie „Mały strażak”. Jego celem jest podniesienie gotowości bojowej lokalnych służb ratowniczych. Chodzi o doposażenie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w sprzęt niezbędny do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych, ekstremalnych zjawisk atmosferycznych lub awarii technicznych, których skutki zagrażają życiu lub zdrowiu osób, mieniu albo środowisku naturalnemu. Łącznie na ten cel przeznaczono 4 miliony złotych.

W ramach programu każda jednostka OSP z terenu województwa lubelskiego mogła otrzymać maksymalnie 15 tys. zł. Środki te muszą być przeznaczone na zakup sprzętu i wyposażenia niezbędnego do prowadzenia akcji w terenie. Chodzi m.in. o: mundury, hełmy i buty ochronne, sprzęt do łączności, sprzęt uzbrojenia i techniki specjalnej taki jak pompy, węże, pilarki do drewna i metalu. Co ważne, dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pokrywa 100 proc. kosztów zakupu. Warunek był jeden, zakupy muszą zostać zrealizowane w tym roku.

Złożone wnioski zostały poddane rekomendacji Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Podczas wyboru uwzględniano m.in. stopień gotowości bojowej jednostek, które wzięły udział w naborze oraz realne zapotrzebowanie na doposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń. Ostatecznie środki trafią do 273 jednostek OSP z naszego regionu. Kwoty dofinansowań są różne, zależą od zgłoszonych potrzeb.

Poniżej lista jednostek OSP, które otrzymały wsparcie:

Lista dotacji w ramach Programu Priorytetowego Mały Strażak

(fot. lublin112)

20 komentarzy

 1. Widać że wybory się zbliżają a PSP będzie ludzi ratować tym co ma bo nich się nie wymienia

 2. Dobrze, że dostali. Oby w tej cenie były szkolenia, że strażak nie podpala dla kasy.

 3. Bardzo dobra wiadomość brawo PiS jedyna słuszna partia polityczna.

  • Zgadza się, 8*

  • Partia, która łamie Konstytucję.

   • Przynajmniej nie kradnie i nie włazi w tyłek szwabom.

    • kolega przedawkował tvp…

    • nie kryty krytyk

     co nie robi nie kradnie??
     to popłynąłeś wyborco.
     dziwne nie kradnie, a jawnie każdy przedsiębiorca co zatankował paliwo na koniec roku a 1 stycznia stracił 80 groszy na litrze, mimo i tak gigantycznej marży orlenu rzędu 1 zł -1.5 zł.
     ktoś chyba za dużo Telewizji ćpa.
     przypomnij mi gdzie poszło 70 mln sasina, gdzie poszło 125 mln szumowskiego lub gdzie są te respiratory.
     dlaczego rafinerie generującą zysk rzędu 5 mld rocznie, oddaje się w 30 % arabom za cenę którą już odrobili??
     dlaczego ponad 500 osób bierze kasę za zarzadzanie CPK. skoro nawet działek nie mają.
     gdzie 1.5 mld zł z wybudowania i rozebrania bloku elektrowni ostrołęka.
     gdzie Tych wiele jednostek które były zależne od ruskich onuc, gdzie 2 mld wywalono żeby w rok 800 jednostek przepłynęło z czego 600 to małe kuterki.
     gdzie są te dzieci które miały się ” hurtowo” rodzić bo 500 plus „dadzo”
     gdzie są te mieszkania co wybudowali??
     gdzie jest redukcja urzędników co pisuary tak podniecali się ze zredukują??
     PIS jak i PO to banda kłamców. a wyborca jednej czy drugiej strony obrażający tą drugą stronę jest zwykłym durniem. miliardami kradną jedni i drudzy zapychając każde stanowisko rodzinami. ale tacy wyborcy jak dyzma, OSP, czy inny rzeźnik, to złoto dla tych mend społecznych, myśleć nie musi ważne żeby szczuł.
     jak macie pajace głosować albo żeby PO nie wygrało albo żeby PIS nie wygrał. to lepiej wcale nie głosujcie, wtedy te śmieci społeczne będą mieć mniej głosów.

     • Wierna słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

      Masz pan rację panie, „nie kryty krytyku”.
      Ale jak pomyślę, że PO wróci do władzy i znów jak na urągowisko dostanę 10,40 PLN podwyżki emerytury, to wybiorę mniejsze zło i zagłosuję na PiS, bo dostałem blisko 600 złotych wspomnianej podwyżki i… „trzynastkę”, a obiecana „czternastka” motywuje mnie do dalszego życia.

    • Dżesica (koleżanka Brajanka)

     Oj tam, nie kradnie. Kradnie, tyle że dzieli się łupem.

  • Nie jesteś OSP, jesteś polityczny lizus. Jak chcesz bawic się w polityczne komentarze, zmień nick.

   • Ludzie którzy nie potrafili pisać podpisywali się x typowy ciemniak wyborca ryżego zdrajcy.

  • Ha ha.
   Pis juz dlugo nie porządzi. Wy wiocha jesteście w mniejszości w tym kraju. Skończy się niedługo czas koltunizmu i ciemnoty. Możecie iść tłumnie po mszy z plebanem pod rękę na wybory. Ale tym razem nie podkoczycie.

 4. No i za chwilę wozy za frekwencję….

  • Nowe wozy tylko tym, którzy zdecydują się je natychmiast podarować „braciom”, głośno ogłaszając, że pozbywają się starych.

 5. WIADOMO – dotacje dostana tylko – jednostki wspierające — BOLSZEWICKĄ partię PiS !!!

 6. Nazwa rewelacyjna: Mały Strażak. :-))

 7. Masa pieniędzy. Na 2 wozy strażackie? Szkoda, że dziesiąt razy więcej dają nierobom, Rydzykowi i na propogandę w TVPiS.

 8. Wszystkim malkontentom polecam dotrzeć do danych i porównać otrzymane środki na OSP i zawodowe straże pożarne w latach 2007-2015 i porównać je do środków otrzymanych w latach 2017-2022. To jest przepaść oczywiście na korzyść tych lat ostatnich . Możecie narzekać ale z twardymi danymi się nie podyskutuje.i nie ma tu nic do rzeczy sympatia do tej czy do innej partii .Życzę przyjemnej lektury

 9. Kolejne marnotrawienie pieniędzy przez pis. Kolejny przykład ukłonu dla wiochy aby pamiętali przed wyborami.
  Wszystkich niestety nieda się kupić. Już większość ludzi w tym społeczeństwie obudziło się przejrzało na oczy.
  Wiocha i kler już tym razem nie wygra.
  Niech się czują ze wygrają wybory.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112