690 680 960

Do Lublina wracają studenci. Będą zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej

Od najbliższego wtorku pasażerów lubelskiej komunikacji miejskiej czekają kolejne zmiany. Częściej pojadą autobusy nocne, będą zmiany w numeracji linii, a także w nazwach przystanków.

Z dniem 1 października Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wprowadza kolejne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Związane są one m.in. z rozpoczęciem roku akademickiego. W związku z tym znacznie częściej niż obecnie będą kursowały autobusy komunikacji nocnej. W noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę mają one odjeżdżać z poszczególnych przystanków co 30 minut.

Częściej będą kursowały także autobusy pomiędzy Lublinem a Świdnikiem. Uruchomione zostaną bowiem dodatkowe kursy na linii 55. Z przystanku Świdnik Helikopter wyjadą o godz. 6.10 i 22.21, z Choin o godz. 21.00 i 22.03. O godz. 22.38 wyjedzie też autobus z Choin do przystanku Świdnik-stadion, skąd w drogę powrotną ruszy o godz. 23.34, jednak dojedzie jedynie do przystanku Doświadczalna 02.

Jak już informowaliśmy, będą też zmiany w numeracji niektórych linii. Linia nr 10 zmieni się na 150, linia 19 otrzyma numer 162, zaś linia 162 będzie kursować jako 202. Związane jest to z tym, że linie te obsługiwane są przez trolejbusy dlatego też postanowiono przyporządkować numerację jaka obowiązuje do tych pojazdów. Będą też minutowe zmiany godzin odjazdów w porannym i popołudniowym szczycie na liniach nr: 11, 12, 44, 74 i 160.

Kolejną ze zmian będzie skierowanie w soboty i niedziele linii 37 do pętli przy ul. Żeglarskiej. Zmienią się także nazwy trzech przystanków. Przystanek „Relaksowa” na ul. Willowej będzie nosił nazwę „Ogród Botaniczny”, przystanek „Instytut Agrofizyki NŻ” – „Instytut Agrofizyki” zaś przystanek „Ogród Botaniczny” otrzyma nazwę „Warszawska – cerkiew”.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. Pierwszego października traffic na guglu i tardżeo „na czerwono” 😉

    Godziny przedpołudniowe w szczególności

  2. Ale po co ta zmiana rozkładów? Aaaa już wiem! Żeby biednym studentom nie przeszkadzały autobusy w dojazdach samochodami na uczelnie.

  3. o wy wuje! korki znowu, wracac na wies!

  4. Tzw. studenci .Prawdziwi omijają 95% kierunków z daleka i studiują poza Lublinem .

  5. To będzie tlok

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mecz Charytatywny dla Marcela
Piknik Rodzinny z cyklu „Integracje” na Sławinie
Piknik Rodzinny z cyklu „Integracje” na Dziesiątej
Potańcówka z tradycją „Hanna prosi do tańca”
Żniwa ze starej fotografii