Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Do lubelskich Terytorialsów trafi 10 nowych fordów (zdjęcia)

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej otrzyma 10 nowych samochodów Ford Ranger XLT. Pierwsze pojazdy już trafiły do chełmskiego batalionu lekkiej piechoty.

We wtorek, 15 grudnia br. w 2. Regionalnej Bazie Logistycznej w Warszawie szef Ministerstwa Obrony Narodowej wziął udział w przekazaniu pierwszej partii nowych samochodów Ford Ranger XLT, które trafią do jednostek wojskowych w całym kraju, zastępując jednocześnie wysłużone pojazdy Honker, używane w wojsku od lat 90.

Podczas wizyty w bazie logistycznej minister Mariusz Błaszczak powiedział – Wojsko Polskie rozrasta się liczebnie, ale żeby stało na straży bezpieczeństwa naszej Ojczyzny musi być wyposażone w nowoczesny sprzęt. Jednym z elementów tego wyposażenia są pojazdy. To kolejny przełom, jeżeli chodzi o sprzęt wykorzystywany przez żołnierzy Wojska Polskiego, który wzmocni zdolności naszego wojska. Jestem o tym przekonany, że będzie dobrze służył bezpieczeństwu Polski.

Przekazanie aut stanowi pierwszą część dostaw wynikających z umowy, podpisanej 31 marca br., która to przewiduje dostawę łącznie 648 samochodów ciężarowo-osobowych. W sumie 10 pojazdów trafi do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Docelowo zasilą one flotę samochodową wszystkich pięciu batalionów lekkiej piechoty 2 LBOT.

Odbiór pojazdów lubelscy terytorialsi rozpoczęli w czwartek 17 grudnia br. Jako pierwszy otrzymał je 24 batalion lekkiej piechoty z Chełma. W kolejnych dniach Fordy trafią do batalionów w Lublinie, Białej Podlaskiej, Dęblinie i Zamościu.

Nowy Ford Ranger XLT, to samochód osobowo-terenowy przystosowany do potrzeb armii, skonfigurowany zgodnie ze specyfikacją przygotowaną przez żołnierzy. To pojazd do nowych zadań, ale przede wszystkim nowa jakość dla Wojska Polskiego. Nowe pojazdy wojskowe posiadają wiele rozwiązań technicznych, m.in. zwiększających zdolność do jazdy w terenie, a także bezpieczeństwo ich użytkowników.

 

Do lubelskich Terytorialsów trafi 10 nowych fordów (zdjęcia)

Do lubelskich Terytorialsów trafi 10 nowych fordów (zdjęcia)

Do lubelskich Terytorialsów trafi 10 nowych fordów (zdjęcia)

(fot. LBOT)

17 komentarzy

 1. No cóż, wojskowi dygnitarze też muszą czymś wygodnie doopy wozić – myślę że jedyni żołnierze jacy będą tym jeździć to kierowcy 😆

 2. mam takie pytanie, ile w tym roku nasza dobra zmiana zadłuży kraj?? lub jeżeli nie zadłuży, ile kradli przez ostatnie lata, i nie mówię tylko o ostatnich 5 latach tylko o ostatnich 20, skoro tka w tym roku rozdają i nie będzie dziury, to ile kradli wcześniej że nic się nie działo. Polacy przed wyborami oceńcie jaki jest sens głosować na poparańców z PO-PISu, może będzie może już wystarczająca komuchy z okrągłego stołu nakradli.

 3. Bawi sie pseudowojsko za nasz pieniadze. Pieniadze wywalone w bloto dla nieudacznikow ktorzy nie dostali sie do wojska.

  • Przydałoby się jeszcze terytoriantom kilka starych UAZ-ów, które posłużą do wyciągania tych Fordów z owego błota.

 4. A różowych i bardziej błyszczących nie było?

 5. Ciekawe co zrobią „terytorialsi” – jak zaczną się naprawy samochodów ? Zobaczą jakie są ceny i koszty napraw. Tylko dlaczego z pieniędzy podatników to idzie ???

 6. Jak powstawały woty to dostali jelcze od zwykłych jednostek, a teraz jeszcze fordy? Szok.

 7. A co mieli dacie kupić.

 8. Rynek zbytu, teraz czas amerykanów na dojenie nas. Nie chciało się posiadać fabryk, to macie wolność.

 9. Ja w swoim fordzie biorę koks i chleje wódkę a czasami nawet jakaś foka się znajdzie do sexu

 10. lepszy wybor jak np pseudo uazieoterenowe bmw ale gdzie im w terenie do honkerow ze o uaz-ach nie wspomne