Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Do kina na dach lub na parking. Jedno i drugie będzie bezpłatne

Plenerowe kina w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością. Nic więc dziwnego, że organizowanych jest coraz więcej tego typu filmowych projekcji.

Pokazy znanych i lubianych filmów od czwartku będą się odbywały na dachu centrum handlowego przy al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wcześniej pojawiła się tam letnia plaża oraz strefa chill-out z wygodnymi leżakami, nadmorskimi siedziskami, a także piaskownica z placem zabaw.

W każdy czwartek, aż do końca wakacji, będzie można bezpłatnie obejrzeć następujące filmy: Królowie lata, Mikołajek, Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów, Gorący temat, 3:10 do Yumy, Rio, I Love You, Niezwykły dzień Panny Pettigrew oraz Tajne przez poufne. Początek jutrzejszego filmu zaplanowano na godzinę 20:00.

Od 14 do 16 lipca w Puławskim Parku Naukowo – Technologicznym odbędzie się V już edycja Kina Samochodowego. W ciągu trzech dni zostanie wyświetlone sześć filmów: po dwa w jednym bloku tematycznym. Seanse odbywać się będą po zachodzie słońca, około godziny 21.00. Oprócz miejsc przeznaczonych dla zmotoryzowanych, przygotowane zostaną miejsca siedzące przed samym ekranem. Odbiór dźwięku odbywa się poprzez ustawienie odpowiedniej częstotliwości w samochodowym radioodbiorniku. Na terenie parkingu zostaną ulokowane ponadto stoiska gastronomiczne.

Z kolei w Lublinie przy ul. Bernardyńskiej oraz w Zwierzyńcu działa kino Perła. Aż do 31 sierpnia, od środy do niedzieli, po zachodzie słońca odbywać się będą projekcje filmowe. Każdy z tygodni podzielony został na pokazy tematyczne. Środy poświęcone będą najlepszym dokumentom Planete + Doc. W czwartki ruszy cykl „Różne oblicza muzyki” znanego krytyka Bartosza Żurawieckiego. Będzie to przegląd filmów muzycznych. W piątki widz zderzy się z kasowymi filmami z cyklu „Ale Filmy z Ale Kino+”. Sobotę i niedzielę spajać będzie cykl filmów wybranych przez Tomasza Raczka pod nazwą „Przekraczanie granic”. Program uzupełniony będzie o etiudy Warszawskiej Szkoły Filmowej. Na wszystkie seanse wstęp wolny. Seanse startują po zachodzie słońca, ok. 21.00.

(fot. perla.pl)
2017-07-05 23:34:29

2 komentarze

  1. Tematyka kina przy ul. Bernardynskiej w roku 2017 jest inna.. w artykule info z ubieglego roku lub też z 2015.

  2. A w kiedy bedzie rio