Wtorek, 18 sierpnia 202618/08/2026
690 680 960
690 680 960

Darmowe lody włoskie u Salezjanów za biało-czerwony pasek na świadectwie

W piątek 26 czerwca przy ul. Kalinowszczyzna 3 w Lublinie będzie można skorzystać z wyjątkowej propozycji przygotowanej przez Salezjanów. W godzinach od 13.00 do 15.00 na uczestników czekać będą darmowe lody włoskie dla wszystkich, którzy mają biało-czerwony pasek na świadectwie.

Salezjanie zapraszają na słodkie spotkanie

Salezjanie z ul. Kalinowszczyzna 3 w Lublinie przygotowali otwarte zaproszenie dla wszystkich, którzy w piątek 26 czerwca będą chcieli zatrzymać się na chwilę i skorzystać ze słodkiej niespodzianki. W nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych poinformowano, że tego dnia rozdawane będą darmowe lody włoskie dla wszystkich, którzy będą mieli biało-czerwony pasek na świadectwie.

Akcja odbędzie się w godzinach od 13.00 do 15.00. To krótka, ale atrakcyjna propozycja szczególnie dla dzieci, młodzieży i rodzin, które w letnie popołudnie będą w okolicy.

– Jeśli jesteś z Lublina albo okolic i masz w tym roku biało-czerwony pasek na świadectwie, to nie przewijaj dalej, bo mam dla ciebie ważną informację. W piątek 26 czerwca od godziny 13:00 do 15:00 zapraszamy cię jako Salezjanie na darmowe lody włoskie tutaj u nas, które będziemy wydawali. Wystarczy przynieść świadectwo, legitymację i można się tutaj zgłosić w piątek od 13:00 do 15:00. Czekamy na ciebie. Maszyna już jest gotowa, przegotowana, także do zobaczenia. Szczęść Boże – mówi na nagraniu Salezjanin Krzysztof Wasiak z Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Lublinie.

Podobne akcje były już w Polsce

Rozdawanie darmowych lodów nie jest w Polsce czymś nowym. W ostatnich latach podobne inicjatywy pojawiały się m.in. przy okazji zakończenia roku szkolnego, festynów rodzinnych, pikników parafialnych czy wydarzeń organizowanych dla dzieci.

Jednym z najbardziej znanych przykładów była akcja lodziarni w Pszczynie, gdzie przez lata darmowe lody trafiały do uczniów za świadectwo z czerwonym paskiem. Pomysł wzbudzał duże zainteresowanie, a później także publiczną dyskusję o tym, czy tego typu nagrody powinny być kierowane wyłącznie do najlepszych uczniów, czy raczej do wszystkich dzieci.

W wielu miejscowościach lody pojawiały się również podczas parafialnych i osiedlowych pikników. Były jednym z elementów rodzinnego świętowania, obok zabaw, konkursów, dmuchańców, napojów i słodkich przekąsek. W takich przypadkach nie chodziło wyłącznie o poczęstunek, ale o stworzenie atmosfery spotkania i wspólnoty. Salezjanie z Lublina wykorzystują znany i sprawdzony w Polsce pomysł, nadając mu lokalny, wspólnotowy charakter.

Źródło: Salezjanie

31 komentarzy

  1. Brawo! Ambicje i zdolności należy doceniać i wyróżniać.

    • Tak? A ja myślałem że liczy się trud włożony w pracę.
      Potem z takiego myslenia narcyz wyrasta.

      Wychowanie dobre ale na krótką metę bo pojawia się roszczeniowość

      • Nie. Liczą się wyniki, które są efektem pracy.
        Jak pójdziesz do pracy wbijać gwoździe, a na koniec dnia okaże się, że ze stu wbiłeś poprawnie tylko dziesięć, to Cię zwolnią, a nie wypłacą premię.

  2. Ocena: 2

    Tak zwana Lewacka „afera o lody za czerwony pasek” to ogólnokrajowa burza wywołana pismem Rzecznik Praw Dziecka (Moniki Horny-Cieślak) do właścicielki lodziarni w Pszczynie, w którym sugerowano zaprzestanie rozdawania darmowych lodów dzieciom za świadectwo z wyróżnieniem. Działanie to miało chronić najmłodszych przed presją i wykluczeniem. żeby ta lodziarnia u Salezjanów nie miała nieprzyjemności.

    • stop lewackiej miernocie.

    • A wlasnie, zeby miala! Jak równość to równość. Jeśli nic nie zrobią to KK jest lepszy od prywatnej osoby prowadzącej firmę?

      • Ocena: 12

        Mistrzostwa świata i olimpiady też zlikwidować, bo tam jest dopiero segregacja. Nie wygrałeś, wypad. Ze skrajności w skrajność. Jeżeli ktoś chce i się uczy to takich należy doceniać i wynagrodzić, bo zasłużył sobie na to ciężka pracą. Zlikwidować wojny. Ten co przegrywa robi wypad, czyli wykluczenie społeczne. Paranoja

  3. Bardzo dobra inicjatywa!

  4. Ocena: 0

    Lody z ksiedzem😝😝😝🤣🤣🤣

  5. Tak mała prowokacja.

  6. abdul wisimulacha
    Ocena: -3

    Ja bym jednak uważał. Jak klechy mówią o lodach w kontekście dzieci to nie wiadomo co mają na myśli…

  7. Wstyd
    I to księża segregacja dzieci na lepsze i gorsze
    Zabierzcie się dla pomoc ubogim
    Jak dziecko nie ma paska nie zasłużyło na lody ?
    Obciach
    Ciekawe czy ksiądz zasłużył na kolację
    Rodzice sobie niech wyróżniają,szkoła
    Ale nawet w szkole są wyróżnienia a dla reszty zawsze też jakiś upomninek

  8. No i księża nie trafili totalnie z trendem. Obciach i farsa. Totalnie boomerksie podejście. Czyli dla dzieci nie liczy się trud i wysiłek włożony w działania ale sama nagroda.
    Czyli jak ktoś jest mniej utalentowany to nie ma co liczyć na docenienie? To jest to salezjańskie i chrześcijańskie miłosierdzie? No to brawo.

    Poza tym tak się składa że dzieci w klasach 1 – 3 nie mają pasków. Dodatkowo dzieci w przedszkolach nie mają świadectw.

    Widac tu brak podstawowje wiedzy z zakresu neurobiologii, kreowania nawyków, rozwoju mózgu i emocji dzieci, podstaw pedagogiki. Szkoła dalej boomerom kojarzy się z pruskim drylem, korporacją i wyrabianiem KPI a nie logicznym myśleniem.
    .
    Te dzieci, które myślą nieszablonowo prędzej osiągną sukces a nie co robia wszystko swoją służalczością.

    Ale co zrobić. lata zaborów robią swoje.

    Poza tym, mnie stac lody. Sam kupię dziecku

    • czyli jak napisać oburzający wpis o tym, że ma się dziecko bez czerwonego paska 🙂

    • Masz rację. Za wysiłek nie należy się nagroda. Z tego też powodu nie każdy olimpijczyk wraca z medalem. A jednak wysiłek włożył…
      Zabory to akurat Polaków nauczyły… Ale potem przyszli tacy jak Ty, hodujący miernoty i mięczaków, głaszczący po główce za pały w szkole.
      Ale w normalnym świecie są zdolni, przeciętni i mierni ludzie.

  9. Jerzy co w DPSie leży
    Ocena: -8

    Segregacja. Rozumiałbym za ocenę z religii, ale tak to jawne dzielenie społeczeństwa. ps. od darowizny należy się podatek państwu.

  10. Trochę szkoda, że akurat kościół segreguje dzieci. Nie każdy jest tak zdolny. Przecież jest kilku świętych, co mieli problem ze zdaniem egzaminów na stan kapłański. A tu nie masz paska to spadaj

    • Czyli wypadałoby też zlikwidować nagrody w szkole za czerwony pasek, bo segregacja.
      Zlikwidować paski na świadectwie, bo segregacja.
      Właściwie, idąc tym tokiem rozumowania to i oceny trzeba zlikwidować – bo też segregacja!

      • Ocena: 9

        Mistrzostwa świata i olimpiady też zlikwidować, bo tam jest dopiero segregacja. Nie wygrałeś, wypad. Ze skrajności w skrajność. Jeżeli ktoś chce i się uczy to takich należy doceniać i wynagrodzić, bo zasłużył sobie na to ciężka pracą. Zlikwidować wojny. Ten co przegrywa robi wypad, czyli wykluczenie społeczne. Paranoja

      • Ocena: 3

        Proponuję jeszcze zlikwidować szkoły, bo tam też panuje segregacja. A głupim ludem łatwiej manipulować

      • nie dzbanie, pisałem tylko o kościele

    • To może zlikwidujmy oceny, bo ktoś ma same czwórki i piątki, a inny leci na dwójach?

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia