Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dąbrowica: Autobus szkolny wpadł do rowu. Trudne warunki na drogach regionu

(fot. KWP Lublin)

W m. Dąbrowica (gm. Jastków) autobus szkolny wjechał kilka minut po godz. 9.00 do rowu. Sześcioro dzieci przewiezionych zostało do szpitala. Na miejscu jest straż pożarna i policja. Trwa akcja ratunkowa. Udało nam się ustalić, że autobus przewoził gimnazjalistów. Po tym jak pojazd wpadł do rowu wypadła z niego przednia szyba.

Poszkodowane dzieci są w wieku 13-15 lat. W chwili obecnej przebywają na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym gdzie przechodzą szczegółowe badania. Do zdarzenia doszło na wąskiej drodze pomiędzy Dąbrowicą a Barakiem. Jezdnia była oblodzona i autobus wpadł w poślizg a następnie zsunął się do rowu – tłumaczył nam świadek zdarzenia.

Czworo dzieci odniosło ogólne potłuczenia i zostały już odebrane ze szpitala przez rodziców. Kierujący autobusem był trzeźwy. Prawdopodobnie przed wpadnięciem do rowu autobus uderzył w betonowy przepust.

Od rana na drogach woj. lubelskiego panują trudne warunki na drogach. Silne zawieje i zamiecie tworzą zaspy. Ujeżdżony śnieg sprawia, że jest ślisko. W Lublinie pada marznący deszcz. W północnej części regionu silne opady śniegu utrudniają jazdę. Silnie ośnieżona jest trasa m.in. z Lublina na Warszawę.

Komentarze wyłączone