Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Czy nowe oznakowanie na drodze wojewódzkiej nr 747 poskromi piratów drogowych? „Wątpię w to” (wideo)

Z relacji Czytelnika wynika, że oba pojazdy zarejestrowane na nagraniu ścigały się na drodze wojewódzkiej nr 747, zaś kierowcy nie patrząc na oznakowanie na jezdni wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. Nagranie trafiło już na policję.

Na odcinku drogi wojewódzkiej nr 747 Lublin – Bełżyce, w miejscu gdzie niejednokrotnie dochodziło do wypadków, wprowadzono zakaz wyprzedzania. To właśnie brawurowe wykonywanie tego manewru było przyczyną ostatniego, tragicznego w skutkach wypadku, w wyniku którego zginęły trzy osoby.

– Zastanawiam się, czy wymalowanie nowego oznakowania P-4 w Radawcu Dużym na DW747 coś pomoże, jeżeli kierowcy tak przestrzegają przepisów, jak możemy zobaczyć to na nagraniu z ostatniej niedzieli. Kierowcy dwóch pojazdów, jeden marki Mercedes i drugi marki Audi, w oczywisty sposób ścigali się ze sobą w miejscu, gdzie zginęły trzy osoby w wypadku. Nagranie trafiło już na policję – napisał do nas Czytelnik.

W środę wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej nr 747 Lublin – Bełżyce w miejscowości Radawiec Duży. Chodzi o miejsce, gdzie 14 lipca doszło do tragicznego wypadku. Jak pisze nasz Czytelnik, wątpi w to, że nowe oznakowanie poskromi piratów drogowych. Będą nadal jeździć, tak jak na nagraniu.

(fot. nadesłane)

58 komentarzy

 1. Autor filmu to ma dopiero wyobraźnię….. „Kierowcy dwóch pojazdów, jeden marki Mercedes i drugi marki Audi, w oczywisty sposób ścigali się ze sobą w miejscu, gdzie zginęły trzy osoby w wypadku.” Chłopie co Ty pie*^%$sz ja się pytam?!?!?! Kierowca Mrecedesa był już na skrzyżowaniu gdzie dla życiowych niedojdów robią światła bo przepisów drogowych nie znają [na S19 Kraśni], gdy kierowca Audi rozpoczyna manewr wyprzedzania.

  Dla tych co się „ścigali” delikatne ukierunkowanie podczas wizyty na komisariacie:
  1. Nie rozpoznaje swojego samochodu na nagraniu, a tym bardziej swoich tablic rejestracyjnych. [nawet jak będą czytelne to mów, że dla Ciebie nie są czytelne]
  Zadaj pytania:
  2. Czy wideorejestrator miał homologację?
  3. Czy do materiału dowodowego został załączony oryginalny nośnik na którym zostało zarejestrowane „niby wykroczenie” i czy ów materiał jest oryginalny i nie został poddany obróbce?
  4. Nie pamiętam, abym tego dnia poruszał się po drodze 747

  po tej sekwencji policjant wie, że może Cię pocałować w ……

  • hehe – na sławnym filmiku patalogia z Tatarów też tak się wymądrzała – wystarczyło dwóch średnio rosłych policjantów żeby to byyyyydło spacyfikować 😉

   • Dziecinny jesteś. Sam filmik bez zeznań autora nie jest żadnym dowodem. Po drugie: nie sposób ustalić kierowcy i po trzecie – wniosek do sądu? proszę bardzo 🙂 tam można odmówić składania zeznań jeśli obciążałyby osobę bliską… a ukarać można jedynie sprawcę… że nie wspomnę iż autor nagrania będzie musiał się w owym sądzie stawić i podać swoje dane oraz pokazać facjatę… Tak, że..miłego nagrywania życzę 🙂

    • Misiu zaznania już są także nie podniecaj się zbytnio 🙂 film na policji, a z kierowcami nie ma problemu 🙂 kamery nad drogami prawdę powiedzą, jak będą się chcieli wyprzeć, co więcej w pojeździe była także kamera z tyłu… hahahaha i co ?

     • Ja nie przyjąłbym mandatu z donosu. Jedno że łatwo wygrać w sądzie (brak zabezpieczenia przed edycją)

  • z tego co widze na filmiku to merol jedzie caly czas ok 80 a audi go bierze ok 140km/h.to ma byc wyscig?gdyby to byl wyscig to nagrywajacy zostalby momentalnie z tylu w swojej fabiedzie ,loganie czy tez innym wynalazku.

  • Nie oglądaj już you tuba bo się za bardzo podniecasz… homologację?? tablice nieczytelne?? Oryginalny nośnik?? Hehehhehe… Jesteś baranem jakich mało… Aż mi się humor poprawił jak przeczytałem te twoje wypociny. Teraz już synku wracaj do lekcji, bo pewnie jutro masz jakąś kartkówkę….

   • Jeśli masz cokolwiek do napisania, to napisz to z sensem i przemyśl to co piszesz, a nie marnujesz klawiaturę.
    Szanownie Panie Bartłomieju uprzejmie udostępniam Panu link do zapoznania się z istotnymi aspektami dotyczącymi nagrania jako dowodu rzeczowego:
    https://mojafirma.infor.pl/moto/prawo-na-drodze/ciekawostki/715445,Kiedy-nagranie-z-kamery-nie-bedzie-dowodem-w-sadzie.html

    Doskonale wiem o czym piszę i mam w tym 100% rację. Gdybyś chociaż raz zgłosił takie nagranie na Policję to byś wiedział, że pierwsze pytanie podczas składania zeznań dotyczy marki i modelu kamerki oraz czy posiada homologację – i te pytania mają swój konkretny cel.

    O ile przeczytałeś powyższy link ze zrozumieniem to już wiesz, że:
    1. dowodem rzeczowym którym weźmie pod uwagę Sąd będzie nagranie na oryginalnym nośniku (w tym przypadku karcie pamięci z wideorejestratora).
    2. nagranie nie posiada godziny i daty (poprawnej)- „jak możemy zobaczyć to na nagraniu z ostatniej niedzieli.” ostatnia niedziela była 1.09.2019roku, natomiast na nagraniu widnieje data z 28.07.2019r , owszem niedzieli, ale z przed ponad miesiąca – więc nie może być dowodem, bo 28 lipca kierowcy merca i audi mogli być w Pcimiu Dolnym lub każdym innym miejscu, ale nie na drodze 747
    3. tablice są nieczytelne!!! przeanalizuj film w 0:02 z naprzeciwka jest wymijany srebrny Passat o numerach rejestracyjnych LOP 173XX ja się muszę domyśleć że jest tam 69, ponieważ obraz jest nie wyraźny, a tablice nie są czytelne.

    Apropo wycieczek personalnych to odnoszę nieodparte złudzenie, że jesteś człowiekiem który wierzy w „sprawiedliwość społeczną” nie mając elementarnej wiedzy na temat przepisów prawa obowiązujących w Polsce. Później się dziwisz (tak samo) jak duża część społeczeństwa, że mimo „ewidentnych dowodów” ktoś nie ponosi kary, otóż winę trzeba udowodnić, a jeśli się nie ma dowodów na czyjeś przestępstwo lub wykroczenie to się go uniewinnia. Tak też będzie w tym przypadku, bo chyba wszyscy już wiemy, że to nagranie to ch*j nie dowód…. strach tylko pomyśleć, że takie elementy jak Ty chodzą PO naszej pięknej krainie i mają prawo głosu w wyborach powszechnych, oddając głos na jedyną słuszną partię co ma z prawem i sprawiedliwością najmniej wspólnego. Panie Bartku trafiłem? czy to nadal moje złudzenie hehehehe

    P.S. Powiesz „kombinatorzy i cwaniaki”, ja powiem ludzie zaradni którzy działają w granicach prawa

    Dura lex, sed lex

    Miłego weekendu Wam wszystkim życzę.

 2. Nie próbujcie przekonywać „kierowcy ” że takie zapie..******* e jest niebezpieczne …on i tak jest przekonany że jeżdzi najlepiej na świecie i nie spowoduje wypadku ,a cała reszta to powolniaki blokujące ruch i takich jak on „miszczów ” …jego maly móżdzek i ograniczona wyobraznia nie jest w stanie ogarnąć zadnej potencjalnej sytuacji „awaryjnej ” …..kiedy np.ktoś najedza na jakiś przedmiot na jezdni i łapie „gume ” …i wtedy przy takiej prędkosci nie ma co zbierać z delikwenta który zapier….l.a z taką prędkoscią

 3. Ho ho… Widzę że kmioty z wiosek się ujawniły w komentarzach. Tak wam źle że do miasta po cebule nie możecie szybciej dotrzeć ? A może to sławne lubelaki pochodzenia wiejskiego płaczą że do wioski na wykopki nie zdążą? Skoro jest podwójna ciągła to po coś jest. Jeszcze pretensje mają że ktoś ich nagrywa… Jakbyś, synu wiatru i kurzu, jeździł zgodnie z przepisami to nikt by nie musiał donosić. To musi się zmienić tak jak zmienia się przyzwolenie społeczne na jazdę po alkoholu. Tępić potencjalnych morderców z jednocyfrowym IQ

  • Jednocyfrowe IQ to ma osoba, która obraża innych, wymądrza się i pochwała donosicielstwo.

   • Informowanie o braku poszanowania prawa i innych uczestników ruchu przez buraka NIE jest zadnym „donosicielstwem” tylko działaniem dla dobra społeczeństwa w którym się żyje. A że Polska to raj dla oszustów i przestępców to czas najwyższy to zmienić. Dzieki za ten film i zgłoszenie na Policję. Buractwu i pijaństwu na drogach mówimy NIE.

 4. Czy to było bmw Głupiego zenka? Burakowoz niedługo skończy na słupie A wujek grabarz będzie miał robotę.

 5. I gdzie tu ten wyścig?

  • W chorych urojeniach autora nagrania. Ciekawe czy ma predyspozycje psychofizyczne do kierowania 😉

 6. Trochę szkoda, że tablice są zasłonięte. Warto byłoby poznać dane tych miszczuf. Może to mój sąsiad, lekarz mojej córki czy właściciel pobliskiego sklepiku – warto wiedzieć kto w okolicy taki mundry. Z sąsiada się pośmieję, lekarza opuszczę, bo nie mam do takich palantów zaufania, a sklepikarz … niech zarabia na innych, nie muszę utrzymywać oszołoma. Ale spoko – takim zachowaniem i liczbą wypadków szybko dorobimy się systemu porządnych kamer na skrzyżowaniach i skończy się kozakowanie. Kamerki w pojazdach będą tylko wisienką na torcie.

 7. Pamiętajcie chłopki że Wasz kościół jasno powiedział że jazda niezgodnie z przepisami ruchu drogowego to grzech śmiertelny.a to znaczy że jak rozj***** się na drzewie lub innej przeszkodzie i nie daj Bóg zginą przy tym niewinne osoby to w świetle prawa kościelnego Twój proboszcz może odmówić pochówku Twojego ścierwa lub tego co po nim pozostało.

 8. to, że potencjalni zabójcy nie stosują się do przepisów to nie wina przepisów, a może odcinkowy pomiar w tym miejscu? albo ruchomy radar? za granicą są strefy oznaczone radar, ale on jest raz tu raz tam, zmieniają słupy i trudno go zobaczyć

 9. Zamiast podwójnej ciągłej betonowy murek…
  A tak swoją drogą to mam wrażenie że te linie malują losowo i patrzą co będzie…

Z kraju